Zihinsel gelişim ve yüksek bağışıklık için devam sütü şart!

Devam sütü çocukların gelişiminde anahtar role sahip

Büyüme ve gelişimin önemli bir kısmını 1-4 yaş arasında tamamlayan çocukların; zihinsel gelişimleri ve yüksek bağışıklığa sahip olmaları için doğal içerikli gıdalarla beslenmeleri gerekiyor. Büyüme ve gelişime katkı sağlayan, vitamin ve mineraller bakımından zengin çocuk devam sütü de bunlardan biri.

Çocuk Gastroenteroloji Hepatoloji ve Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Vildan Ertekin, devam sütünün önemini anlattı:

Çocuklarda büyüme ve gelişme hızı; ilk 1 yaştan sonra süt çocukluğu döneminden farklı olarak ergenlik dönemine kadar yavaşlar. 1 yaş sonrası bebeklerin günlük enerjileri ve diğer besin gereksinimlerini karşılayabilmeleri için devam sütü tüketmeleri gerekir. Özellikle doğumdan itibaren ilk altı ay tek başına anne sütü ile beslenme, ardından anne sütünün eşlik ettiği tamamlayıcı doğru beslenme; bebeklerin yeterli ve sağlıklı büyümesini sağlayacak temelleri oluşturuyor.

Doğru boy ve kilo için

Yeterli devam sütü alamayan çocuklarda yetersiz boy uzaması ve ağırlık artışı görülebilir. Bu da hayatının tüm dönemlerinde kemik kütlesi ve mineral içeriği üzerine olumsuz etki anlamına gelebilir. Buna karşın yeterli süt alımı ile dişlerin mine tabakası üzerinde koruyucu katman oluşurken metabolik sendrom, kardiyovasküler hastalıklar, tip2 diyabete karşı koruma sağlanabilir.

Çocuklar, erişkinlere göre daha fazla protein ve enerjiye ihtiyaç duyar. Ayrıca bu dönemde çinko, demir ile A, B12, B6, C, D ve E vitaminleri; bağışıklık fonksiyonunun sürdürülmesi için gereklidir. Birçok çalışmada D vitamininin önemi vurgulanıyor. En çok kalsiyum düzenleyici rolü ve kemik sağlığına katkısıyla bilinen D vitamini; bağışıklık sistemini de düzenliyor.

Pınar, ‘Çocuk Devam Sütü’ ile çocuklara ihtiyaçları olan vitamin ve mineral desteğini sağlıyor. Ürün içeriğindeki D vitamini, B12 ve çinko, çocukların fiziksel gelişimini ve bağışıklık sistemini destekliyor. Pınar Çocuk Devam Sütü, 200 ml ve 500 ml seçeneklerinden sonra şimdi de 1 litrelik ekonomik ambalajıyla raflardaki yerini alıyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir