2024 İlkbahar&Yaz Saç Trendleri Neler Olacak?

İtalyan Bob’unu duymuş muydunuz?

Saç bakım onarım uzmanı Ahmet Çoban, 2024 İlkbahar&Yaz Saç Trendlerini anlattı. Önümüzdeki sezonun renk trendleri hakkında bilgi veren Çoban, trend saç kesimlerini sıraladı.

Geçen sezon French Bangs’i yani Fransız kızlarından ilham alan kakül modelini sıkça konuştuk, konuşmakla kalmadık, bol bol elimize makas aldık, kestik. Ama şimdi sırada Italyan Bob kesimi var. Bunu normal bir Bob cut yani küt kesimden ayıran nedir diye sorarsanız, daha spesifik olması diye cevap verebilirim. Saç çene hizasında kesiliyor, çok fazla kat verilmiyor. Ve üst kısımdaki hacim aynen saçın uç kısımlarına taşınıyor. Yandan ya da ortadan ayrık olabiliyor. Çok net hatlara sahip bir saç modeli, çok da sağlıklı ve gür duruyor. Ama çok güçlü çene hatlarına sahip olan köşeli yüzlere pek yakışmayabilir. Çünkü çenede bittiği için tüm odak  çenede toplanıyor. Bu modeli daire ve oval yüzler çok sevecektir.

Smooth Colours’ anlayışı öne çıkıyor!

Bu aslında bizim bir süredir üzerinde çalıştığımız bir renklendirme tekniği. Saçlarında kontrast tonları değil de aynı rengin ultra yumuşak geçişlerle harmonize halini görmek isteyenler çok uygun bir renk trendi. Bu renklendirme anlayışı aslında ilhamını “Quiet Luxury” ya da “Old Money” olarak bilinen trend’den de alıyor.

Dalgalı kaküller

Saçı dalgalı ya da kıvırcık olanlar kakül kestirmekten genelde kaçınırlar çünkü genel anlayış kakülün dümdüz çerçevelemesi üzerinedir. Ama bu sezon klişeler yıkılıyor. Siz de dalgalı kaküller düşünebilirsiniz. Bu özellikle gür ve kıvırcık saçın yanlardaki aşırı yoğunluğunu da daha homojen dağıtmamıza da yardımcı oluyor. Şekillendirmesi de kolay. Biraz nemlendirin ve hair balm ile bukleleri sürekli canlı tutun yeter.

Islak görünüm

Bu sezonun defile saçlarını inceleme fırsatınız olduysa iki detay yine oldukça öne çıkıyor. Birincisi saçta ıslak görünüm ikincisi de yandan ayrık saç modeli. Yandan ayrık saç modeli eğer çok uzun bir yüz tipiniz yoksa size mutlaka yakışacaktır ve daha ince bir ifade katacaktır. Islak saçların ise parıltısı gözlere ve cilde yansıyan çok özel bir efekti var. Hazır yazken, hazır havalar sıcakken siz de mutlaka deneyin.

Yüzü çerçeveleyen kesimler

Uzun ve katlı kesimler bir diğer trend. Öncelikle Butterfly kesim bu sezon da bizlerle. Bu kesimin en tılsımlı yanı hep kuaförden çıkmışçasına fönlü gibi olmanız. Hem de biraz hair oil ile tarayıp zahmetsizce doğal kurumaya bıraktığınızda harika duruyor. Kelebek kesimin yanı sıra yüzü çevreleyen Curtain Bangs modelini de uzun saçta görmeye devam edeceğiz. Bu saçtan bıkmıyoruz. Çünkü hem açık bırakıp ortadan ayırabiliyorsunuz, isterseniz kolayca yandan ayrık bir modele geçirebiliyorsunuz. Topladığınız zaman ön kısımlar ne olacak sorunu yok. Sadece kakül kısmını düzeltip evden rahatça çıkabilirsiniz mesela.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir