Akıllı cilt bakımı el değmeden akıllı cihazla yapılıyor

Akıllı bakım ile ile sağlıklı ve canlı bir cilt

Yaş almayı durdurmak imkansız olsa da artık ameliyatsız medikal estetik uygulamaları ile daha sağlıklı bir cilde sahip olmak mümkün. Yeni nesil el değmeden uygulanan ‘Akıllı Bakım’ da son dönemin popüler uygulamalarından.

Dr. Yasemin Savaş

Kaliteli Yaşam Kliniği Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş, ciltteki tüm yaşlanma belirtilerini geri çevirebileceğimiz, cilde canlılık, ışıltı ve sağlık katan yeni nesil ‘Akıllı Bakım’ ı önererek daha canlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmanın sırrını paylaştı.

Akıllı cilt bakımı nedir?

Cilde el değmeden, cihazda yer alan kişiye özel uçlarla yapılmaktadır. Temelinde AHA ve BHA solüsyonları ile hidra dermabrazyona dayalıdır. Kişinin ihtiyacına göre, çeşitli solüsyonlar kullanılmakta ve peeling işlemi uygulanmaktadır.

Cihazın içerisinde bulunan multipolar radyofrekans, bipolar radyofrekans ve soğuk başlık teknolojisi sayesinde cildin sedasyonu, gözeneklerin küçültülmesi, besinlerin cilde verimli bir şekilde iletilmesi sağlanmaktadır.

Akıllı bakım teknolojisi nedir ve nasıl çalışır?

Cilde uygulanan yoğun nem ile cilt daha kısa sürede canlı, nemli ve sağlıklı hale gelir. Bunların yanı sıra, kimyasal ve mekanik biçimde uygulanan peeling işlemlerini aynı aşamada gerçekleştiren bir konsepttir.

Farklı tasarlanan iki uçtan mat uç, normal ciltler içindir; ölü derinin temizlenmesinde kullanılmaktadır. Pürüzsüz uç ise hassas ciltler içindir; kızarıklığı giderir. Kişinin ihtiyacına göre seçilen solüsyonlar farklı tedavilerde uygulanır. Solüsyon, spreyleme şeklinde kullanılır. Solüsyon artığı ise kenarlardan içeriye doğru absorbe edilir ve konteyner içerisinde toplanır.

Cihazda bulunan multipolar radyofrekans ve bipolar radyofrekanslar, ciltte gençleştirme etkisi için kan dolaşımını hızlandırmayı sağlar. Ayrıca epidermisi soğutarak koruyan bir tedavi gerçekleştirir. Daha çok kolajen üretimi, kırışıklıkların düzeltilmesi, cilt kalitesinin iyileştirilmesi ve ciltte sıkılaşma / gerdirme sağlamak için dermal tabaka 45-60 dereceye kadar ısıtılabilir.

Nasıl etki ediyor?

  • Akneli ve sebum sorunu olan ciltlerde gelişme
  • Cilt kalitesinin artması
  • Cildin renk tonu dengelenmesi
  • Gençleşme
  • Gözeneklerde sıkılaşma
  • Cildin pH dengesini düzenleme

Akıllı cilt bakımı, her cilt tipine uygundur. Derinlemesine temizleme etkisinden dolayı seans sonrasındaki etkisi hemen gözlenmektedir. Özellikle cildin yorgun görüntüsünün azaldığı ve siyah noktaların azaldığı belirtilmektedir. Cilt daha ışıltılı ve parlak bir görünüm kazanmaktadır. Bipolar radyofrekans teknolojisi ile cilt şekillenip daha hacimli hale gelmektedir. Kişiden kişiye göre değişse de uygulamalar ortalama 40-60 dakika sürmektedir.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir