Alexander McQueen bu kez ‘Fırtınanın Peşinde’

Paradoksları çağrıştırıyor

Alexander McQueen Kreatif Direktörü Sarah Burton ve günümüzün en önemli yönetmenleri arasında yer alan ödüllü görsel sanatçı Sophie Muller’in ortaklaşa hazırladığı ve yönettiği İlkbahar/Yaz 2022  ‘London Skies’ koleksiyonu lansman filmi yayınlandı.

Loleksiyonun esin kaynağı olan ‘fırtınanın peşinde’ kavramından hareketle hazırlanan filmde; kıyafetlere ilham veren arka plana karşı hareket halindeki modellerin üzerlerindeki tasarımlar; eşsiz bir şekilde gökyüzünün ihtişamıyla birleşiyor.

Sarah Burton film ile ilgili, “Gökyüzünün gizemini ve tahmin edilemezliğini kucaklama fikrini, sürekli hareket ettiği ve sürekli değiştiği gerçeğini seviyorum. Tarihi boyunca moda evimizi temsil eden stüdyomuzun muhteşem manzarasından Londra’ya bakıyorum; St Paul Katedrali’nden London Eye’a. Altında harika anıtların yer aldığı gökyüzü; bazen sakin ve canlandırıcı, bazen ise tehditkar olabiliyor. Benim için ikisi arasındaki bu gerilim, son derece ilham verici. Çünkü Alexander McQueen’in her zaman özünde yer alan paradoksları çağrıştırıyor” dedi.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir