Ameliyatsız yüz germe teknikleri ile yaşlanma izlerini silin

Ameliyatsız yüz germe teknikleri

İlerleyen yaşla birlikte tüm vücutta olduğu gibi yüze şeklini veren dokular da yer çekimine yenik düşüyor. Ve yaşlanmaya dair ilk değişimler yüzde görülüyor. Yaşa bağlı oluşan deformasyonlar, eskiden genelde yüz germe ameliyatları ile düzeltilebiliyordu. Ancak artık yüzdeki sarkma, gevşeme ve kırışıklıkların giderilmesine yönelik çeşitli ameliyatsız uygulamalar tercih ediliyor.

Uzm. Dr. Berk Cantimur

Estethica’dan Uzm. Dr. Berk Cantimur, bu teknikler hakkında bilgi verdi:

Bu uygulamalardan biri de esnek, kopmayan ve erimeyen özel iplerle uygulanan ve Fransız Askısı olarak da bilinen Kilit Askı…

Mimik hareketlerine uyumlu olan ve yüzde ifade bozukluğuna yol açmayan Kilit Askı yüz ovalini belirginleştiriyor, kaşları kaldırıyor, çene hattındaki ve boyundaki sarkmaları toparlıyor. Yüz germe ameliyatlarına yakın sonuçlar alınmasını sağlıyor.

Tek seansta uygulanabilen Fokus Ultrason

Bu uygulama, odaklanmış ses dalgalarının cildin farklı tabakalarına ulaşmasını sağlayarak cilt kalitesini artırıyor, gerilme, sıkılaşma ve toparlanma sağlıyor. Diğer ameliyatsız yöntemlerin ve lazer tedavilerinin ulaşamadığı, cildin 4.5 mm derinliğindeki katmanlarına ulaşarak, cilde esnekliğini veren bağ dokusu üretimini de tetikliyor.

Bir diğer ameliyatsız yüz germe uygulaması da, radyofrekans dalgaları ile deri altı bağ dokusunu oluşturan kolajen bantların ısınması esasına dayanan Thermage… Isıtılan dokular sayesinde, deri altı bağ dokusunda ciddi anlamda bir sıkılaşma sağlanıyor. Thermage, tek seansta uygulanabiliyor.

Sıvı yüz germe

Ameliyatsız yüz germede sıvı yüz germe olarak da adlandırılan tekniklerden de faydalanılıyor. Bu uygulamalarda sarkmayı gidermek adına, cilt ve cilt altı dokusuna enjekte edilen özel ürünler kullanılıyor. Dolgu maddeleri veya kas rahatlatıcı ürünler ile kırışıklık ve sarkmalarla savaşıyor, zamanla kaybolan dokuları yerine koymayı hedefliyor. Ameliyatsız yüz germe yöntemleriyle, daha genç, daha enerjik ve daha mutlu bir görüntü elde ediliyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir