Balat’ın En Özel Mekânı ‘Forno Balat’ 10 Yaşında

Aileden biri gibi…

Balat’ın tarihi binalarından birinde konumlanan Forno Balat zengin menüsü, eşsiz tatları ve enerji dolu atmosferiyle 10. yaşını kutluyor. Açık mutfağı ve gizli arka bahçesi ile kendinizi bir kafe ya da restoranda değil, anne evinde gibi hissettiriyor. Açıldığı günden beri değişmeyen lezzetler, yüzde yüz organik ürünlerle hazırlanıyor.

Forno Balat’ta etler aile kasabından, sebzeler mahalle manavından geliyor. Fırında pişirilen lahmacun ve pideleri, sabahları sıcacık servis edilen kruvasanları ve özel tarifli sufleleriyle misafirlerini ağırlıyor.

10 yıllık lezzet sırrı

2013 yılında Yona Grunberg tarafından kurulan Forno Balat, 2017’de Grunberg’in vefatının ardından yoluna devam etti. Şimdilerde işletmeci Nurettin Kapıyoldaş ve ekibiyle misafirlerini ağırlıyor. İlk günden beri aynı kaliteyle hizmet veriyor. Kapıyoldaş, “Konuklarımıza sunduğumuz lezzetlerin tamamında doğallık birinci önceliğimiz. Kullandığımız her ürünü en doğal yerinden temin etmeye çalışıyoruz. Pastırmamız Kastamonu’dan, peynirlerimiz Erzurum’dan, tereyağımız Trabzon’dan geliyor. Hiçbir katkı maddesi, tatlandırıcı kullanmadan sadece pancar şekerinden yapığımız reçellerimiz var.

Aynı hassasiyetle yaptığımız lahmacun ve pideler ile 10 yıllık lezzet sırlarımızı taşıyor. Organik gün kurusu kayısıyla yapılan suflelerimizin de bağımlılık yaptığını iddia ediyoruz” diyor.

Tarih kokan sokakta hafta içi serpme, hafta sonu açık büfe kahvaltı keyfi

Hafta içi serpme kahvaltı, hafta sonu açık büfe kahvaltı ile güne başlamak mümkün. Forno Balat, her biri kendi yöresinden gelen doğal kahvaltılık ürünler sunmakta. El yapımı ekmek ve sıcak pidelere  tereyağlı kruvasandan, pişilere, yumurtalı ekmekten, kaşarlı-sucuklu-kavurmalı sahanda yumurtaya, ev yapımı reçellerden çeşit çeşit peynirlere kadar her damak zevkine hitap ediyor.

https://www.fornobalat.com/
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir