Bali’den gelen yüzde 100 doğal güzellik Sensatia Botanicals Türkiye’de!

Paraben, sülfat, silikon, ftalat içermiyor

Bilinçli tüketicilerin son yıllarda giderek daha çok tercih ettiği doğal ve egzotik ürünlerin en önemli merkezlerinden Bali’nin 20 yıllık deneyimli markası Sensatia Botanicals, artık Türkiye’de.

Ünlü markanın cilt bakımdan saç ve vücut ürünlerine kadar geniş bir ürün yelpazesi var. Yüzde 100 bitkisel, doğal ve gezegen dostu kozmetik ürünleri, ‘temiz güzellik’ arayan tüketicileri memnun edecek.

Markanın kozmetik ürünleri; Avrupa’da kozmetik üretiminde önemli bir referans olan GMP (Good Manufacturing Practise) belgeli. Tamamen doğal ve vegan olmasıyla öne çıkıyor. Sensatia Botanicals, Türkiye’de yüz, vücut, banyo ve yaşam kategorilerinden ürünleri ile hem doğallıktan ödün vermeyen hem de etkili güzellik ürünü arayanlara hitap edecek.

Hamilelerin kullanabileceği kadar güvenli ve tamamen vegan

Sensatia Botanicals ürünleri, hamilelerin ve emziren annelerin kullanabileceği kadar güvenilir olmasıyla öne çıkıyor. Sensatia Botanicals, hayvanlarda test edilmeden, mercanlara zarar vermeden, palmiye yağı kullanılmadan üretilerek, gezegen dostu özelliği ile öne çıkıyor. Kullanıcılar, temiz ve iyi güzelliğin mümkün olduğunu kanıtlayan Sensatia Botanicals ürünlerinin etkisini kısa sürede gözlemliyor.

40’tan fazla ülkede satılıyor

Ürünler; ‘İyi hissettiren ürünler sunmak’ temel anlayışıyla doğaya ve insana saygılı yöntemlerle üretiliyor. Marka yolculuğuna Bali adasının doğu kıyısında yer alan küçük balıkçı köyü Jasri’de 20 yıl önce 3 çalışanla başladı. Bugün ise dünya çapında 40’dan fazla ülkede, 200’ü aşkın ürün çeşidi ile devam ediyor.

Etkinliği kısa sürede fark edilen Sensata Botanicals, kuruluşundan sadece 18 ay sonra 23 çalışanla, bugün ise 65 kişilik uzman ekibi ve doğal içerikleriyle dünya çapında beğeniyle tüketilen güzellik ürünleri geliştiriyor. Endonezya’nın ilk GMP sertifikalı kozmetik markası olan Sensatia Botanicals’ın ürünleri, paraben, sülfat, silikon, ftalat içermiyor.

GMP Sertifikası nedir?

İnsan sağlığını doğrudan etkileyen ilaç, kozmetik, gıda, medikal cihaz gibi ürünlerin güvenilir koşullarda ve sistemde üretilmesi gerekiyor. GMP Belgesi (Good Manufacturing Practices) Belgesi, bir başka ifadeyle ‘İyi Üretim Uygulamaları Belgesi’, bu ürünlerin hangi koşullarda üretilmesi gerektiği konusunda kılavuzluk ediyor.

ISO 22716 ise; özellikle kozmetik ürünler için hazırlanmış GMP uygulamalarını içeren ve belgelendirilebilen uluslararası standarttır. Avrupa Kozmetik Yönetmeliğinin yeni temel özelliklerinden birisi de İyi Üretim Uygulamaları (GMP) ile uyumluluktur. GMP Belgesi’nin temel amaçlarından birisi, Avrupa Birliği’nde dolaşımdaki kozmetik ürünlerinin kalitesinin ve güvenliğinin sağlanmasıdır.

Sensatia Botanicals ürünlerinin özellikleri

 • Yüzde 100 doğal
 • Hayvanlarda test edilmiyor
 • Paraben içermez
 • Sülfat içermez
 • Silikon içermez
 • Ftalat içermez
 • Palmiye yağı içermez
 • Vegan / Vejetaryen
 • UVA Koruma sağlar
 • Hamileler ve emziren annelere uygun
 • Mercanlara zarar vermez

Daha fazla bilgi için:

www.sensatia.com ve @sensatiabotanicals.tr instagram hesabını ziyaret edebilirsiniz.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir