Bebeklerde aspirasyon riskine karşı korunmanın yolları

Bebeğin aspirasyon riski olmadan beslenmesini sağlıyor

Aspirasyon, bebeğin yutarak midesine göndereceği bir maddenin yanlışlıkla solunum yoluna kaçmasıyla ortaya çıkıyor. Yutma esnasında solunum yollarına kaçan bu maddeler, akciğerlere kadar ilerleyerek çok ciddi komplikasyonlara yol açabiliyor.

Özellikle diş çıkarma dönemindeki bebekler; kaşınan diş etlerini sakinleştirmek için buldukları her nesneyi ağızlarına götürüyor. Bazen gıdaların kendisi, bazen de ağıza götürülen bu yabancı, cisimler aspirasyon riski yaratabiliyor. Aspirasyon solunum yolunun tıkanması şeklinde olabileceği gibi; kronik öksürük ve hırıltı ile de kendini gösteriyor.

Aspirasyona en çok neden olan gıdalar arasında; fındık, fıstık, badem, ceviz gibi kuruyemişler var. Ayrıca diş çıkarma döneminde bebeklerin eline kemirmeleri için verilen elma, havuç, salatalık, ekmek kabuğu, mandalina, portakal, erik, zeytin, karpuz, üzüm gibi çekirdekli meyveler geliyor.

OiOi’nin Püre ürünü, bebeklerin meyve ve sebzelerle güvenli bir şekilde tanışmasına yardımcı oluyor. OiOi Püre’ye konan taze meyve/sebzeler, başlık üzerindeki deliklerden geçerek püre haline dönüşüyor. Bebeğin aspirasyon riski olmadan beslenmesini sağlıyor. Soğutulmuş/dondurulmuş yiyeceklerle kullanıldığında diş çıkarma dönemindeki bebeklerin diş etlerini de sakinleştiriyor.

  • Kulp, bebeğinizin kolayca kavrayabilmesi için özel olarak tasarlanmıştır.
  • Ayrılabilir parçaları sayesinde temizlenebilir.
  • Plastik ürünlere sağlıklı bir alternatiftir.
  • Sterilizatörde temizliğe uygundur.

OiOi Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü Seda Güneysu Çelik; “Aspirasyon özellikle 5-6’inci aylarda annelerimizin en büyük korkusu. OiOi Püre’nin üretim hikayesinde işte bu kaygıdan yola çıktık. Ancak silikon, yumuşak ve esnek bir ham madde olduğu için, 2 silikon parçayı sızdırmazlık özelliği sunacak şekilde birbirine sabitlemek güç. Bu yüzden OiOi Püre’nin ARGE çalışmaları iki yıldan fazla sürdü. Sonunda ortaya, sapı da dahil olmak üzere tamamı gıda sınıfı yüzde 100 premium silikondan üretilen bir ek gıda ürünü çıktı” diyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir