BEE’O Propolis 10’uncu yılını keyifli bir parti ile kutladı

Anadolu Propolisi’ni Nasıl Dünya Markası Yaptı?

2013’te Arı Ürünleri Uzmanı Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı’nın kurduğu BEE’O Propolis, 10’uncu yılını kutluyor. Feriye İstanbul’da gerçekleşen davette, markanın yeni bağışıklık ürünleri ilgi gördü.

Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı, 10 yıllık girişimcilik yolculuğundan bahsetti: “Geliştirdiğimiz patentli ve inovasyon ödüllü özütleme teknolojisiyle, Türkiye’de ilk kez yerli üretimini başlattığımız propolisi özütleyerek, insan vücudunun en yüksek oranda sindirebileceği ve tam olarak faydalanabileceği inovatif bir forma dönüştürdük. İstanbul Teknik Üniversitesi Arı Teknokent’te başlayan yolculuğumuz bugün büyük bir ekosisteme dönüştü. 80’i aşkın ödüle layık görülmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yıl en büyük gururu, tüm sektörlerden 2500 firmanın katıldığı Türkiye’nin İnovalig yarışmasında aldığımız birincilik ödülü ile yaşadık.

10 yıllık yolculuğumuzda, arı gibi hiç durmadan çalıştık. 5000 sözleşmeli arıcımızla beraber 550.000 kovanda, arısütü, polen, propolis, arı ekmeği, arı zehri ve ham bal ürettik. Bunları 36 ülkeye ihraç ettik. Dünya’da bir ilk olan sürdürülebilir sözleşmeli arıcılık modelimizle, kovandan sofraya tüm ürünlerin izlenebilirliğini sağladık.  Beraber çalıştığımız arıcıların da işlerini geliştirmesine ve kovan sayılarını arttırmalarına yardımcı olduk.

Yeni ürünü tanıttı

Burcu Esmersoy, marka ile tanışma hikayesinden bahsetti. “Özellikle, shotlar, ham ballar, spreyler ve damlaları çok severek kullanıyorum. Aslı, Türkiye’nin ilk Sağlık Bakanlığı onaylı, propolis ve deniz tuzu içeren %100 doğal burun spreyini geliştirdi. Bu ürünü sürekli kullanmak mümkün. Artık alerjik rinite karşı doğal bir çözümü de var! BEE&YOU Rhinapi Burun Spreyi’nin burun akıntısı ve burun tıkanıklığına karşı etkisi kantlandı. Bu ürünlerin şifa olmasını diliyorum” dedi.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir