Bepanthol Baby’nin İyiliğe Ninnileri 4.5 milyondan fazla dinlendi

Dinleme gelirleri AÇEV aracılığıyla 250 anne ve babalara ulaştı

Bepanthol Baby’nin hem iyiliği hem de bağışları büyütme hedefiyle hayata geçirdiği İyiliğe Ninniler; iki ayda 4.5 milyondan fazla dinlemeye ulaştı. Dijital dinleme gelirleri AÇEV’e bağışladı. Bir ayda 250 anne-babanın ve çocuklarının hayatına dokundu.

Sertab Erener’in seslendirdiği ve Erener’e Can Bonomo ve Öykü Karayel’in de birer ninnide eşlik ettiği ‘İyiliğe Ninniler’ albümü için hazırlanan; ninnilerin animatik videoları ise 100 bin saat izlendi.

Ninnilerin sözlerinde empati, eşitlik, kapsayıcılık gibi değerleri güçlendirmek için küçük değişiklikler yapıldı. Sadece bebekleri daha pozitif hikayelerle büyütmekle kalmayan İyiliğe Ninniler projesi ile Bepanthol Baby, aynı zamanda AÇEV aracılığıyla başka bebek ve çocukların da hayatında fark yaratmayı hedefliyor. Albümün dijital dinleme gelirleri AÇEV’in Anne ve Baba Destek Programlarına bağışlanmakta.

Anneler başka bebeklere de fayda sağlayacak ninnileri tercih ediyor

Bepanthol Baby’nin yaptığı araştırmaya göre; 10 anneden 9’u bebeklerinin uyku saatinde ninnilerden faydalandığını; bunun için internetteki ninnilere başvurduğunu söyledi. Anneler ninnilerin sözlerinde olumsuz ifadeler ve cinsiyetçi kalıplar olmamasını önemsiyor. Tamamı ise erken yaşlarda pozitif bir dille tanışmanın bireylerinde gelişmesinde önemli olduğunu düşünmekte. Her 10 anneden 9’u da dinledikleri ninnilerin başka çocuklara fayda sağlayacak olmasının; ninni seçimlerini etkileyeceğini söylüyor.

Bepanthol Baby ile İyiliğe Ninniler; sözlerinde küçük değişiklikler yapılan 12 ninniden oluşuyor. Ninniler’e Apple Music, Spotify ve YouTube’dan ücretsiz olarak erişmek mümkün.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir