BiGaia’dan pediatri hekimlerini buluşturan bilimsel toplantı

Hekimler probiyotik farkındalığı konusunda bilgiler paylaştı

Eczacıbaşı İlaç Pazarlama’nın probiyotik markası BiGaia, düzenlediği bilimsel toplantı ile binden fazla pediatri hekimini bir araya getirdi. Pediyatrik Fonksiyonel Gastrointestinal Rahatsızlıklarda Probiyotikler toplantısı, İstanbul Çırağan Sarayı’nda gerçekleşti.

Bilimsel toplantı, hem fiziksel hem de online olarak çok sayıda pediatri hekimini buluşturdu. Toplantının sunuculuğunu Semiha Şahin yaptı. Bilimsel oturum konuşmacılığını ise İtalya Foggia Ünversitesi Tıp Fakültesi Pediyatri Bölümü-Pediyatrik Gastroenteroloji Ana Bilim Dalı’ndan Prof. Dr. Flavia Indrio, İstanbul Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’ndan Prof. Dr. Şirin Güven üstlendi. Prof. Dr. Ateş Kara, Prof. Dr. Ergin Çiftçi, Prof. Dr Hasan Tezer de katılımcılar arasındaydı. Ayrıca İstanbul genelinden 150’ye yakın pediatri hekimi katıldı.

Dr. Ecz. Başbuğ Öke

Açılış konuşmasını Eczacıbaşı İlaç Pazarlama Genel Müdürü Dr. Ecz. Başbuğ Öke yaptı. Öke, “BiGaia, içerisinde bulunan suşun çocukluk çağından itibaren kullanımı konusunda önemli bir yere sahip. Eczacıbaşı olarak infantil kolikten akut diyareye probiyotik pazarının her alanında büyümeyi hedefliyoruz. Bu nedenle pediatri hekimlerimizle bir araya gelmek çok kıymetli” dedi.

Fonksiyonel gastrointestinal rahatsızlıklarda probiyotik 

Prof. Dr. Flavia Indrio, çocukluk çağından itibaren yaygın görülen fonksiyonel gastrointestinal rahatsızlıklar için probiyotik kullanımının önemine bilimsel verilerle dikkat çekti. Indrio, “Etkinliği kanıtlanan, dünya rehberlerinde yer alan probiyotikler, pediatrik hastalardaki gastrointestinal rahatsızlıkların çözümlenmesinde kritik rol oynuyor” bilgisini verdi.

Bazı hekimler, toplantıyı eş zamanlı yayınla canlı olarak takip etti. Hekimler, pediatrik hastalarda görülen gastrointestinal rahatsızlıklarda probiyotik farkındalığı konusunda bilgiler paylaştı.

Eczacıbaşı, memnuniyet anketlerine katılan her bir hekim adına Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı’na bağış yaptı. COVID-19’dan hayatını kaybeden hekimlerin çocuklarının eğitimini destekleyen bir sosyal sorumluluk hareketine de imza attı.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir