Brita’nın hafif ve dayanıklı ilk cam sürahisi ile tanışın

Brita cam sürahinin özellikleri neler?

BRITA, hafif ve dayanıklı ilk cam sürahisi ve yeni MAXTRA PRO filtresini özel bir etkinlik ile tanıttı. Kemer Country Orman Evi’nde gerçekleşen tanıtımda BRITA Türkiye Genel Müdürü Ergin Akman, BRITA Türkiye Pazarlama Direktörü Özge Kanbay Aksak ve Beslenme Uzmanı Dilara Koçak yer aldı.

Yüzde 100 borosilikat malzemeden üretilen cam sürahinin tek elle kullanılan flip-top kapağı var. Filtre değişim zamanını hatırlatan smart light ışıklı göstergesi dikkat çekiyor. Silikon sızdırmaz halka ve 1.5 litrelik filtrelenmiş su hacmi ile taze, lezzetli ve sağlıklı su içme alışkanlığı kazandırıyor.

Yüzde 60’ı geri dönüştürülmüş camdan

Brita cam sürahi

Yeni MAXTRA PRO filtreler ise %50 bio bazlı plastikten üretiliyor. 4 aşamalı filtreleme teknolojisi ile ön plana çıkıyor. Yeni MAXTRA PRO Kireç Uzmanı ise yüzde 50 daha fazla kireç filtreleme kapasitesi sunmakta.

BRITA Türkiye Genel Müdürü Ergin Akman konuşmasında, “Sağlıklı içme suyuna ulaşamayan 2 milyar insan var. Her yıl denizlerdeki plastik nedeniyle ölen canlı sayısı 100 milyonları buluyor. Tasarruf ve bütünsel sağlığı odağımıza alan bakış açısıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. BRITA ürünleri kullanan bir kişi yılda 225 kilogram karbon salınımının önüne geçebiliyor” dedi.

BRITA Türkiye Pazarlama Direktörü Özge Kanbay ise “BRITA’nın ilk cam sürahisi, gövdesinden ambalajına doğa dostu malzemelerden üretiliyor. Şık bir dizaynı var. Aynı zamanda 8 damacana su filtreleme kapasitesi MAXTRA PRO filtresi ile lezzetli su içme deneyimini sunmakta” dedi.

 Gezegeni beslemek gerekiyor

Beslenme Uzmanı Dilara Koçak, “Gezegen hasta olunca insanların da sağlıklı olması mümkün değil. Gezegeni beslemek ve gerekiyor. Sınırlı kaynaklarla sınırsızca yaşamadan, suyun önemini ve sürdürülebilir kullanımını yönetmek önemli. Her hafta bir kredi kartı büyüklüğünde mikroplastik yutuyoruz. Plastik kullanımını azaltmak, gelecek için kıymetli bir adım. Cam sürahiler ile atık ve plastik kullanımı azaltılırken sağlığı korumak da mümkün” açıklamasını yaptı.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir