Bu sezon hangi cilt ve vücut uygulamaları daha popüler?

Gençlik aşıları ve ışıltıları öne çıkıyor

Tüm dünyada medikal estetik yaklaşımlar, artık yükselen bir trend. Pek çok kadın ve erkek operasyon geçirmek yerine; küçük dokunuşlar istiyor.

MYA Clinic Kurucusu Plastik, Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi Op. Dr. Mert Seçer’e yaklaşan yazla beraber; hangi uygulamaların popüler olduğunu sorduk.

Estetik cerrahideki son trendler nelerdir? Hastaların en çok talep ettiği uygulamalar hangileri?

Hastalarımızın son dönemdeki talepleri, sahip oldukları özgün yüz ve vücut hatlarını kaybetmeden kendilerinin en iyi versiyonlarını ön plana çıkarmak. Bu nedenle yaş aldıkça oluşan yer çekimi etkisini önlemek ve geri çevirmek için yaptığımız mini yüz ve boyun germeler, daha çekici ve anlamlı bakışlar için yapılan badem göz ameliyatları, bölgesel istenmeyen yağlanmalardan kurtulmak için yapılan HD Liposuction ameliyatları en çok talep gören işlemlerden.

Bu işlemlerin hepsini hastamızın sağlığını ve iyilik halini koruyarak yapmak en önem verdiğimiz nokta. Ameliyat öncesi size özgün planlama yaparak, kişiye özel bir yaklaşımla tüm işlemleri planlayıp gerçekleştiriyoruz.

Estetik uygulamaların yanı sıra son zamanlarda medikal estetik uygulamaları da çok ilgi görüyor. MYA Clinic’de ne tür uygulamalar mevcut?

Tüm dünyada non-invazif; lokal anestezi altında yapılan ve sonrasında hemen sosyal hayata dönülebilen medikal estetik yaklaşımları yükselen trend. Cilt kalitesini ve sağlığını korumak ilk hedefimiz olup; her yaştan hastada en çok önem verdiğimiz basamağı oluşturuyor. Bunun için hastalarımıza yapılan cilt muayenelerinden sonra kişiye özel planlanan cilt bakımları, mezoterapiler, gençlik aşıları, nem aşıları, Paris Işıltısı ve sıcak kolajen uygulamalarını tercih ediyoruz.

Yüzün tutucu ve destekleyici elemanlarında yani yağ, kemik ve kas dokularında yaşla olan kaybı yerine koymak için yapılan dolgu işlemleri, ip askılar ve 6 nokta sıvı yüz germe uygulamaları oldukça talep gören işlemler arasında.

Bu uygulamalardan en çok talep edilen hangisi ve sizin en çok yapmayı sevdiğiniz ve sonucunu hemen aldığınız yöntemler hangileri? 

Şüphesiz hepimizin isteği yılların cildimiz ve vücudumuz üzerindeki etkilerini en aza indirmek; sağlıklı ve güzel bir şekilde yaş almak. Cildimizin destek elemanı olan kolajen kaybını önlemek; cilt ve cilt altı dokularımızı en iyi haliyle muhafaza etmek… Mezoterapiler yani Paris Işıltısı gibi cilt altı vitamin uygulamaları; nem aşısı ve sıcak kolajen uygulamaları en çok sevdiğimiz işlemlerden. Yine hemen sonuç alınan sıvı yüz germe, ip askı işlemleri, yazdan önce çok talep gören bölgesel lipoliz ve selülit tedavileri çok revaçta.

Ameliyatlı işlemlerden her zaman yüzün temel taşını oluşturan ve hastayı çok mutlu eden burun ameliyatları vazgeçilmezimiz. Aslında tüm yüz ve vücut işlemlerini bunun yanı sıra damardan uyguladığımız anti-aging tedaviler; bir bütün olarak ele alınmalı ve beraber uygulanmalıdır.

Estetik cerrahide dünyada neredeyiz?

Estetik cerrahide dünyada en son teknik ve tedavileri ilk olarak uygulayan; bilim üreten ve uluslararası derneklerde son derece aktif çalışan hekimler olarak çalıştığımızı söyleyebiliriz. Amerika’dan Uzak Doğu’ya uzanan hasta profilimiz bunun en büyük göstergesi. Tüm dünyadan hastalarımızı hem ameliyatlı hem ameliyatsız işlemler için ağırlayıp, sağlıklı ve mutlu şekilde ülkelerine uğurluyoruz.

Erkek hastalarınız var mı? Erkeklerin en çok talep ettiği uygulamalar neler?

Erkekler de dinamik bir şekilde yaş almak ve doğallıktan çıkmadan daha iyi ve genç görünmek istiyor. Sağlıklı ve dinamik yaş almak hepimizin isteğ;  estetik ve plastik cerrahi uygulamaları aslında kozmetik amaçların yanı sıra bu kaygılar ile de yapılmakta. Örneğin görüş bozukluğu yaratan fazla göz kapaklarına yapılan cerrahi işlemler; kronik gerilim tipi baş ve boyun ağrılarında yaptığımız botoks uygulamaları bunlardan sadece bazıları.

Kliniğimizin vizyonu; bize başvuran hastalarımıza dünya standartlarında hizmet vermek. Bunu bütünsel bir yaklaşımla yaparak; kendi yaşının hem fiziksel hem metabolik olarak en iyi durumuna ulaşıp bunu korumalarını sağlamak. Bu bağlamda herkesi bir kahve eşliğinde sağlık ve güzellik konuşmak için kliniğimize bekliyoruz.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir