Carolina Herrera Very Good Girl ile çağdaş feminenliği keşfe devam ediyor

Very Good Girl Eau de Parfum

Carolina Herrera, kökleri Good Girl ailesinin diğer kokularını da tanımlayan; aynı dualiteye dayanan muhteşem ve şaşırtıcı Very Good Girl ile çağdaş feminenliği keşfetmeye devam ediyor.

Yakın tarihli sosyal dönüşümlerin de yansıttığı gibi, feminenliğin yorumunda hiçbir şeyde dualite yok. Zarafet ve güç, zeka ve güzellik veya kararlı ve empatik olmak. Bu değerlerin hiçbiri birbirinin zıttı değil. Bunlar çağdaş kodlar ve kadın olmanın güzelliği onun çok yönlü ve öngörülemez doğasından kaynaklanıyor. Very Good Girl sürpriz bir dönüş yapan yeni bir koku macerası… Ailenin daha eski kokuları yaseminin veya cumarunun sarsıcı gücünü keşfetmişti. Bu yeni Eau de Parfum ise bahsi artırıyor; gücünü tamamen yeni bir zeminin üzerinde yükselen ayrıcalıklı gül kokusunun kuvvetinden alıyor.

Gül ve güve otu: Pastoral bir tezat

Very Good Girl, çiçeksi-meyvemsi bir koku. Aromatik yolculuğu; egzotik liçe ile özgüven çatısı altında birleşen oyuncu ve haşarı yaban frenk üzümüyle başlıyor.

Gülün eşsiz ve gizemli özellikleri tam bu noktada devreye giriyor. Parfüm tarihinin en önemli ham maddelerinden biri olan gül; geçmişte sayısız yoruma konu olmuş bir çiçek. Tamamen sarmalayan ve baştan çıkaran benzersiz kokusu, bilekte adeta altın bir bilezik. İşte tam da bu nedenle parfümör Louise Turner, onu Good Girl evreninin bu yeni bölümünün kahramanı yaptı. Bu kez gülün kremsi ve pudramsı nüansları, dünyanın en baştan çıkarıcı kırmızı dudak boyası misali, sıcak ve ipeksi bir romantizmle ön plana çıkıyor.

İçeriklerin bu en paha biçilmeziyle parfüm yaratmak için bir aşk beyanını gerekçe göstermek gerekmiyor. Kaldı ki gül, koku yaratmak için yeterli sebep sayılsa bile; Louise Turner’ı konformizmle sınırlandırmak mümkün değil. Very Good Girl’de insanı en son çarpan şeyin arka planda gizlenen, odun kokusunu çağrıştıran ve sıklıkla erkek kokularında kullanılan güve otunun ham formu olması da bu yüzden. Güve otu örneğin Bad Boy’un, aynı zamanda da Good Girl Suprême’in başlıca içeriklerinden biri… Şaşırtıcı ve çağdaş bir karşıtlık uyumu sunuyor ve bu yeni kokuda vanilyanın sıcaklığıyla uyum yakalanıyor.

‘Moda evrimdir, devrim değildir’

Tüm bunların meyvesi, ham maddelerinin doğal güzelliğini yaratıcılıktan vazgeçmeden arttıran çiçeksi bir koku. Carolina Herrera’nın ünlü “Moda evrimdir, devrim değildir” sözü bu yeni kokuya tamamen uyuyor. Wes Gordon’un marka için moda tasarımı yaparken ipek veya deri gibi belli bir devre ait olmayan materyalleri modernleştirdiği zamanlarda olduğu gibi, gül de tamamen çağdaş bir estetikle kullanılıyor. Very Good Girl’ün duyular için bir güç gösterisinden ibaret olmamasının, sürülmeye ve modern dünyada tadı çıkarılmaya hazır bir koku olmasının nedeni de bu.

Yeni arzu nesnesi

Good Girl’den bahsederken, 2016’da lanse edildiği günden sonra onu dünya çapında bir arzu nesnesine dönüştüren karşı konulmaz şeklini, inanılmaz yüksek stiletto şişesini es geçmek olmaz. Bu modern amblem, Very Good Girl ile Carolina Herrera markasının moda, aksesuar ve makyaj koleksiyonlarını da tanımlayan karakter rengi kırmızı lakeyle kaplanarak benzersiz bir görünüme kavuştu.

Tutkunun ve yaşama sevincinin klasik sembolü olan bu koku; kattığı şıklık, sofistikasyon ve güzellik duygusuyla Good Girl’lerin ve Carolina Herrera kokularının günümüzdeki en’i.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir