Cildiniz yazı yumuşacık ve pürüzsüz bir şekilde karşılasın

Adım adım yaza hazırlanmanın yolları

Rengarenk yazlık elbiseler içerisinde pürüzsüz cildinizle en iyi şekilde görünmek ve hissetmek için cildinizi yaza hazırlayın. Mevsim değişiklikleri sırasında cildinizin yumuşak ve pürüzsüz kalmasını sağlamak için düzenli olarak bakım yapmaya özen göstermelisiniz.

Cildinizi ölü derilerden arındırın

Haftada bir düzenli eksfoliasyon (Ölü hücrelerin ciltten atılması. Ölü hücrelerin uzaklaştırılmasıyla, cildiniz daha parlak ve genç görünüme kavuşabilir) yapmak ölü cilt hücrelerini temizlemenin yanında, batıkları önlemeye de yardım eder. Üstelik, kan dolaşımını uyarır, cildin kendini yenilemesini destekler ve daha pürüzsüz, daha parlak bir cilt görünümüne sahip olmaya yardımcı olur. Ayrıca cildin canlandırıcı losyonları daha iyi emmesini sağlar. En iyi sonuçlara ulaşmak için hazırlık önemlidir: İlk olarak, bacaklar, ön kol veya dekolte bölgesi sıcak su ile cildi nemlendirilir. Gözenekler açılır ve cilt rahatlar. Eksfoliasyon fırçası kullanılması önemlidir. Fırçayı kullanarak bileklerden yukarı doğru yavaş, dairesel hareketlerle ilerleyebilirsiniz. Bacak, diz, dirsek ve kollardaki zor bölgelere özellikle dikkat edilmelidir.

Cildinize masaj yapın

Cilde nazikçe masaj yapmak kan dolaşımını uyarır ve hücre yenilenmesini destekler. Haftalık kullanımdan sonra, cilt ciddi oranda daha yumuşak ve gözle görünür şekilde canlanmış olacaktır. Ayrıca, masaj lenfatik süzülümü uyararak cildin bağlantılı dokusunu güçlendirir ve böylelikle selülit görünümünü iyileştirir.

Cildinizi nemlendirin

Cilt, özellikle de bacaklarda yeteri kadar yağ bezesi bulunmadığı için, genellikle kurudur. Cildinizi bir vücut kremi veya yağı kullanarak cilde bol miktarda nem kazandırmalısınız. İyi bir ipucu: Duştan sonra beş dakika içinde bir vücut yağı uygulayın, bu cilt içinde kalan nemi tutmaya yardım edecektir ve cildinizin hafif bir ışıltı kazanmasını da sağlayacaktır.

Bacaklarınızın güzelliğini Braun Silk-épil 9 Flex ile ortaya çıkartın

Silk-épil 9 Flex, Braun’un tüy alma makineleri ailesinin en son üyesidir. İster epilasyona yeni başlamış ister deneyimli bir profesyonel olun, ister tüylerinizi almak ister kırpmak isteyin, her türlü tüy alma ihtiyacınıza uygun bir ürünü mutlaka bulacaksınız. Dünyanın ilk tam esnek başlıklı epilatörü olan Braun Silk-épil 9 Flex, ıslak ya da kuru cilt üzerinde kullanılabilen, ağdaya göre üç kat daha kısa tüyleri temizleyebilen epilatör ve ekfoliyasyon başlığı, vücudunuzdaki kıvrımları kusursuz bir şekilde takip edip, kan akışını aktif hale getirmek için yoğun bir şekilde masaj yaparak cildinizi daha yumuşak ve pürüzsüz yapan masaj başlığı ile 4 haftaya kadar pürüzsüz bir cilt tüm ihtiyaçlarınızı bir arada sunuyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir