Asırlık formüller sınırlı sayıda üretilen 125’inci Yıl Özel Koleksiyonu’nda!

Atelier Rebul, 125’inci yılını kutluyor

Atelier Rebul; 1895 yılında İstanbul’un kalbinde, Pera’da başlayan hikayesinin 125’inci yılını çok özel ve eşsiz bir koleksiyonla taçlandırıyor. Kurucusu Jean Cesar Reboul’un gizemli ve yıllardır korunan reçetelerindeki asırlık formülleri bu koleksiyonla yeniden hayat buluyor. Sınırlı sayıda, her biri numaralandırılmış ürünlerden oluşan koleksiyon, nostalji dolu bir yolculuğa davet ediyor.


Türkiye’nin ilk eczanelerinden biri olan Rebul Eczanesi’nin sihirli kapıları bundan tam 125 yıl önce açıldı. Nesiller boyunca edinilen bilgi birikimi ve deneyimi kuşaktan kuşağa aktarıldı. Miras gibi korunan eczacı ruhu ile bugün sadece Türkiye’de değil, dünyanın birçok köşesinde de eşsiz bağlar kurmaya devam ediyor.

125’inci Yıl Özel Koleksiyonu, hikayenin başladığı 1895 yılına ithafen sadece 1895 adetle sınırlı, her biri numaralandırılan ürünlerden oluşuyor. Koleksiyonun ilk üç ürünü; Türkiye’nin ikonik kolonyası olarak hafızalarımıza kazınan First Lavender Cologne of İstanbul, ilk üretildiği şişesiyle karşımıza çıkıyor. Şifalı onarıcı bakım kremi Derma Cream Original Formula da ilk üretildiği alüminyum tüp ile koleksiyondaki yerini alıyor. Damask Rose Hydrolat ise yüzde 100 doğal içeriğiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Koleksiyon aynı zamanda dönemin tipografisinin yansıdığı ambalaj tasarımlarıyla da farkını ortaya koyuyor. Koleksiyon, kalbinde 125’inci Yıl Özel Mührü’nü taşıyor.

Derma Cream Original Formula!

Derma Cream’in orijinal formülü, Centella Asiatica içerikli Creme Formula No: 513627’den esinlenilerek yaratıldı. Bu gizli formül, Rebul Eczanesi tarafından akne, hassasiyet, nemsizlik, kızarıklık gibi dermatolojik problemleri iyileştirmek üzere tasarlanmıştı. Krem, 7 güçlü ama aynı zamanda bir o kadar yatıştırıcı bitki özleri ve yağlardan (Centella Asiatica, shea butter, gül, papatya, lavanta, biberiye ve hamamelis) meydana geliyor. Güçlü bitkilerle zenginleştirilmiş, yüzde 100 doğal formül, cildin yenilenme sürecini geliştirmeye yardımcı oluyor. Besliyor, nemlendiriyor, kızarıklıkları azaltıyor; iyileştirip, yatıştırıyor. Hassas ciltler dahil, her yaş ve cilt tipinin el, yüz ve vücut kullanımı için uygun. Formülünde mineral yağ, paraben, ftalat, suni renklendirici, sentetik parfüm ve silikon bulunmuyor.

Damask Rose Hydrolat

Damask Rose Hydrolat’ın hikayesi 100 yıl önce Rebul Eczanesi’nin alt katındaki laboratuvarda başladı. Isparta’da elle hasat edilen taze gül yaprakları, gül esansiyel yağını, gül suyunda muhafaza ederek damıtılırdı. Bu şekilde, gül yağındaki benzersiz değerli vitaminler, mineraller ve antioksidanlar da hidrolatta tutuldu. O dönemde, nadir ve değerli Rosa Damascena çiçeği, Isparta’daki bahçelerden sayılı getirtildiği için, eczanede de ancak limitli sayıda, gül hydrolatı üretilir ve şişelenirdi. Müşteriye en fazla bir adet Damask Rose Hydrolat satılabilirdi. Pera bölgesinde yaşayan kadınlar, cildini temizlemek, arındırmak, tazelemek ve nemlendirmek için saf ve doğal gül suyu (hidrolat) kullanmışlardır. Asırlık formül yüzde 100 doğal Damask Rose Hydrolat, özel antika numaralandırılmış şişesiyle Atelier Rebul 125’inci Yıl Koleksiyonu’nda!

First Lavender Cologne of İstanbul

Her geçen yıl daha da değerlenen Türkiye’nin ilk lavanta kolonyası, şimdi yeniden doğdu! Sadece 1895 adet üretilip, her şişesi özel numaralandırılmış zamansız Kolonya Lavanta; her detayı hayran bırakacak bir ustalıkla yapılmış antika şişesi ile koleksiyonerlerin baş köşesinde olmaya aday.

Atelier Rebul 125’inci Yıl Özel Koleksiyonu, seçebileceğiniz özel numaranızla şimdi atelierrebul.com.tr ve tüm mağazalarda sizinle!

 

 
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir