Cilt kalitesini artıran işlemler artık daha fazla ilgi çekiyor

Doğru uygulanan işlemlerle güzel yaş almak mümkün

Maske kullanımı, işlem uygulanan bölgeleri ve estetik trendlerini oldukça hızlı bir şekilde değiştiriyor. Cilt kalitesini artıran işlemler artık daha fazla ilgi çekiyor. Bahar ayları yaklaşırken, trendler de yeniden şekillenmeye devam ediyor. Peki, yüzünüzü ve vücudunuzu bahar aylarına hazırlamak için neler yapmanız gerekiyor?

Uzm. Dr. Şafak Göktaş, 2022 bahar aylarına girerken medikal estetik konusunda merak edilenleri aydınlattı:

 

Yüz geniş ise Yüz İnceltme Botoksu
Gıdı fazlalıkları varsa Gıdı Lipoliz ve Çene Dolgusu
Yüzde sarkma mevcutsa 7 Nokta Lifting
Göz altlarındaki sarkmalar için Göz Altı Işık Dolgusu
 Morluklar için Paris Işıltısı
Göz kapağı düşüklüklerinde Kaş Kaldırma Botoksu ve Plazma ile Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği
Üst yüzde kırışıklıklar varsa Botoks
Cilt kalitesi yetersiz ise Mezoterapi ve Gençlik Aşıları
Boyun bölgesi kırışıklıkları için Gençlik Aşısı ve Botoks
Dudak ince ve kırışıklıklar varsa Dudak ve Dudak Üstü Dolgusu
Saçta seyrelme meydana geldiyse Saç Mezoterapi ve PRP
Yüzün alt kısmı olması gerektiğinden kısa ise Çene Dolgusu
Daha ince ve uzun bir yüz için Elmacık Dolgusu, Masseter Botox ve Jawline- Çene Ucu Dolgusu
Selülitler için Selülit Mezoterapisi
Bölgesel yağlanma için Enzimatik Lipoliz

Yüz şeklinden kaynaklanan estetik operasyonlar sık tercih ediliyor

Yüzün geniş olduğu düşünülüyorsa, Yüz İnceltme Botoksu uygulanabilir. Yüzün alt tarafı ise eğer daha kısaysa Çene Dolgusu tavsiye edilebilir.

Daha ince ve uzun bir yüz yapısı için de yapılan işlemler Elmacık Dolgusu, Masseter Botoks, Jawline ve Çene Ucu Dolgusu olarak sıralanabilir. Kombine işlemler, yüzde iyi sonuçlar vermektedir. Bu bölgede bütüncül bir değişim sağlanmaktadır. Yüzdeki ve boyundaki kırışıklıklar için Botoks ya da Gençlik Aşıları da tercih edilmektedir.

Gıdıda fazlalık oluştuğu durumlarda; Gıdı Lipoliz ve Çene Dolgusu birlikte uygulanabilir. Dudakların inceliğinin yanı sıra, dudak üstlerinde kırışıklık şikayeti varsa, Dudak ve Dudak Üstü Dolgusu tercih edilir. Yüzde meydana gelen sarkmalara karşı 7 Nokta Lifting uygulaması yapılabilir.

Göz altlarından kaynaklanan şikayetler arttı

Sarkmalar ve çökmeler için Göz Altı Işık Dolgusu önerilirken; kararma şikayetinde ise Paris Işıltısı tavsiye ediliyor. Ekrana bakma süresinin üstüne stresli ve kaygı dolu bir pandemi süreci de eklendiğinde, göz kapaklarında düşüklük için de hastalar uzman görüşüne başvuruyor. Bu düşüklüğe Kaş Kaldırma Botoksu ve Plazma cihazı ile yapılan Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği ile müdahale edilebiliyor.

Cilt kalitesini artırmak da önemli. Özellikle yüz bütün gün maskenin içinde kapalı kaldığından, cilt kalitesini artırabilecek işlemler yoğun ilgi görüyor. Yüz Mezoterapisi ve Gençlik Aşıları ile yüze gereken nem ve canlılık yeniden kazandırılıyor. Bunun yanı sıra saçlarda mevsimsel değişimlerden doğan dökülmeler meydana geliyor. Bunun için Saç Mezoterapisi ve PRP uygulanıyor.

Selülit görünümünden şikayetçi olanlar için ise Selülit Mezoterapisi uygulanması tavsiye ediliyor. Bölgesel yağlanmanın etkisini aza indirgemek için de Enzimatik Lipoliz uygulaması başarılı sonuçlarıyla dikkat çekiyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir