Ciltte geri dönüşü olmayan etkilerin önüne nasıl geçebilirsiniz?

Güneş koruyucular 4 mevsim kullanılmalı

Araştırmalar, ciltte yaşlanmaya yol açan etkenlerin yüzde 80’inin çevresel etkenlerden kaynaklandığını ortaya koyuyor. Ayrıca havanın kapalı olduğu zamanlarda bile güneşin zararlı etkileri sadece yüzde 20-30 oranında azalıyor.

Uzmanlar, cildi korumak için güneş koruyucu kremlerin sadece yazın değil, dört mevsim kullanılması gerektiğine dikkat çekiyor. Organik sertifikalı ve doğaya saygılı üretim yapan Iva Natura’nın güneş kremi; ciltte oluşan lekelenme, yanık ve çillenme gibi sorunların önüne geçmeye yardımcı oluyor.

Iva Natura Genel Müdürü Levent Kahrıman, “Yaşam için, ısı ve ışık kaynağı olan güneşe ihtiyacımız var.  Ancak, direkt olarak güneş ışınlarını aldığınızda cildi tahrip edici birçok soruna da yol açıyor. Cildimiz, bizim için oldukça önemli. Bu nedenle, cilt üzerinde oluşacak geri dönüşü olmayan olumsuz etkilerin önüne geçmek için güneş kremi kullanmanın önemi oldukça büyük. Bunun yanında kişiler, güneş kremine gereken önemi verirken güneş sonrasındaki bakıma yeterince önem göstermiyor. Cildimizi, güneş sonrası kremlerle rahatlatmak, yorgunluğu ve hassasiyeti gidermek de güneş kremi kullanmak kadar büyük önem taşıyor” dedi.

Lekelenme ve çillenme oluşumunu engelliyor

30 SPF Güneş Kremi cilt üzerinde görünmez bir kılıf oluşturuyor. Güçlü formülü sayesinde, cildinizi güneş ışınlarının zararlı etkisinden korumaya yardımcı oluyor. Özelikle, açık tonlardaki ciltlerde oluşması muhtemel yanık, kızarıklık gibi hassasiyetlerini önlemeye yardımcı oluyor. Ciltte, güneş nedeniyle oluşan lekelenme ve çillenmelerin de oluşumunu engellemeye yardımcı oluyor.

Organik Güneş Sonrası Krem, yumuşak dokusuyla ciltle buluşur buluşmaz etkisini göstermeye başlıyor. Formülünde bulunan argan ve susam yağları ile yoğun bir nemlendirme sağlıyor. Aloe Vera özünün tazeleyici özelliği ile sizi bir sonraki güne hazırlıyor.




Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir