Doğal yaşamı koruma çalışmalarına destek üçüncü yılında

Yaşamı tehdit altındaki hayvanlara destek olun!

Nestlé Kahvaltılık Gevrekler, ‘Birlikte Koruyalım’ Projesi ile yaşamı tehdit altındaki hayvanların korunmasına destek olmaya devam ediyor. WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) tarafından yürütülen proje kapsamında bu sene Adana Akyatan Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nda 10 bin yavru yeşil deniz kaplumbağasının daha güvenle denize ulaşmasına katkıda bulunulması hedefleniyor. 2018 yılından beri çalışmalar neticesinde 25 bin yavru yeşil deniz kaplumbağasının denize ulaşması desteklendi. Akustik izleme yöntemiyle doğal yaşam alanlarında yunusların davranışları ve dağılımları izlendi. Yunusların etkili takibi ve korunması için kimliklendirme çalışması yapıldı.

Hayvanseverlerin aldıkları her kahvaltılık gevrek, yaşamı tehdit altındaki hayvanları koruma çalışmalarına destek oluyor. Eylül-kasım boyunca kampanya görseli taşıyan Nesquik ve Corn Flakes kahvaltılık gevrek paketlerini satın alabilirsiniz. Böylece yeşil deniz kaplumbağalarının doğal yaşam ortamlarında korunmalarına ve yunuslara yönelik yapılan izleme çalışmalarına destek verebilirsiniz. Kampanyalı paketlerde yaşamı tehdit altında olan yabani hayvanlardan saz kedisi, yunus, deniz kaplumbağası ve boz ayı ile ilgili önemli bilgiler de tüketicilerle buluşuyor.

Geri dönüşüme destek

Proje için hazırlanan www.birliktekoruyalim.com  web sitesinde, çocukların ve ailelerin konuyla ilgili farkındalıklarını artıracak içerikler, eğlenceli ve öğretici oyunlar ve pek çok sürpriz yer alıyor. Web sitesinde tüketicilerin satın aldıkları kampanya paketlerini getirip geri dönüşüme katkıda bulunabilecekleri Türkiye genelindeki Migros mağazalarının bilgileri de bulunuyor. Tüketiciler bu Migros noktalarında yer alan Çevko geri dönüşüm kutularına boş ürün paketlerini atarak çevreyi korumaya destek olabiliyor. Böylelikle kampanya için üretilen 1 milyondan fazla paketin geri dönüşüme kazandırılması hedefleniyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir