Doğru tıraş için cilt ve sakal yapınıza uygun ürün seçmelisiniz

Tıraş makinesi mi, jilet mi?

Günümüzde bakımlı ve kusursuz bir görünüme kavuşmak, artık erkekler için de önemli bir konu. Doğru ürün tercihi ise, istenilen sonuca ulaşabilmek için büyük önem taşıyor. Yanlış ürün seçimi; kıl dönmeleri, kesikler, jilet yanmaları ve enfeksiyonlar gibi istenmeyen sonuçlar oluşmasına sebep olabilir. Sağlıklı bir cilde kavuşmak için ise, cilt yapısının yanı sıra sakal yapısına da uygun ürünlerin tercih edilmesi gerekiyor.

Her gün sıfır tıraş olma özelliği ile tıraş bıçağı, hızlı ve pratik bir tıraş için ise tıraş makinası kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Tıraş makinesi ve jilet arasında her iki yöntemin sunduğu artı ve eksiler hakkında ne kadar bilinçli olunursa, yapılacak tercih de o kadar sağlıklı oluyor. Her iki seçeneğin artı ve eksilerini sizler için derledik.

Tıraş makinesi uzun vadede tasarruf sağlıyor

Tıraş makineleri, jiletlere oranla sakalları daha hızlı bir şekilde tıraş eder. İnce veya kalın, kıvırcık veya düz her türlü sakal türüne uygun seçenek var. Cildin üzerinden kayarak uygulandığı için, aynı noktanın üzerinden bir kez geçerek istenilen sonuçlara ulaşılmasını sağlıyor. Jiletlere oranla daha ağır olsalar dahi, elektrik olan her yerde kullanılabilme avantajını da kullanıcılarına sunuyor. Herhangi bir köpük, jel, sabun ve su olmaksızın sakallarınızı kesmenize olanak tanır. Tıraş makineleri sakal, yüz tüyleri, bıyık ve favorilere istediğiniz şekli vermenizi sağlar. Kıl çekilmeleri, dönmeleri veya kesiklere karşı da koruma sağlar.

Jilet en yakın tıraş tecrübesini sunuyor

Tıraş makinelerine göre hem daha yakın hem de daha uzun süreli bir tıraş tecrübesi sunan jiletler, ıslak, kuru ve köpüklü kullanım seçenekleri sunuyor. Başlıkları kolaylıkla ve düşük maliyetler karşılığında değiştirilebilen jiletler, tıraş makinelerine oranla uzun vadede daha büyük bir maliyet yükü oluşturuyor. Kuru tıraş sunmaması, kullanım alanlarının banyolar ile sınırlı kalmasına sebep oluyor. Tüm bunların yanı sıra, tıraş makinelerine oranla kesikler, kıl dönmeleri ve jilet yanmalarının görülme şansı, jiletlerde çok daha yüksek.

Durablade Pro ile jilet ve tıraş makinesi bir arada

Durablade Pro ile jilet ve tıraş makinesinin en iyi özelliklerini bir araya getiriyor. Remington Türkiye Pazarlama Müdürü Ilgaz Güler, “Durablade Pro sayesinde artık kullanıcılar, jilet ile kaybedecekleri zamandan ve tıraş makinası ile kaybedecekleri paradan uzun vadede tasarruf edebilir. Yüzde 100 su geçirmez yapısı, 1,2,4 ve 6mm’lik kesme tarak seçenekleri, kablosuz tasarımı, LED şarj göstergesi, yüksek performansı ile dayanıklılık ve çok yönlülüğü bir arada sunuyor. Durablade Pro’nun uzun ömürlü ve asla değiştirmek zorunda kalmayacağınız bıçaklarını, ıslak, kuru veya köpüklü tıraşta kullanabileceksiniz” dedi.

 
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir