Enterogermina’dan çocuklar için yepyeni bir kitap serisi

‘Den-G’nin Maceraları hem öğretiyor hem de eğlendiriyor

Sanofi’nin takviye edici gıda ürün markası Enterogermina, çocuklara erken yaşta bağırsak sağlığının önemini eğlendirerek öğretiyor. Aileleri de bu konuda bilinçlendirmek üzere bir kitap serisine imza attı. ‘Den-G’nin Maceraları’ adlı seriyi, oyuncu Aslı Tandoğan yazdı.

Moderatörlüğünü Pınar Altuğ’un gerçekleştirdiği tanıtım toplantısında Aslı Tandoğan’ın yanı sıra Uzm. Dr. Melis Bayram Şirinoğlu ve Sanofi Türkiye Tüketici Sağlığı Genel Müdürü Cherif Omar yer aldı.

Seri; Neşeli Oyunlar, Keşif Gezisi, Çılgın Tatil, Okul Heyecanı ve Yaşasın Kar Yağıyor adında beş ayrı kitaptan oluşuyor. Kitabın kahramanı Deniz hikayedeki adı ile Den-G, köpeği Rahat ve ailesiyle birlikte bir yandan mevsimler, aylar, ülkemizin coğrafi bölgeleri, tarihi güzellikleri, vücudumuzun organları ve görevleri hakkında bilgi verirken bir yandan da sindirim ve bağışıklık sisteminin yaşamımızdaki önemini anlatıyor.

‘Den-G’nin Maceraları’ serisi, çocukların yaşadıkları bağırsak problemleri, bağırsaktaki iyi bakteriler ve kötü bakteriler arasındaki dengenin önemini öykü ve etkinlikler aracılığıyla daha kolay anlamalarına imkân veriyor.

‘Farkındalığın çocuklardan başlayarak oluşturulmasını önemsiyoruz’

Sanofi Türkiye Tüketici Sağlığı Genel Müdürü Cherif Omar, “Herkesin bağırsak sağlığını koruyarak; onların ihtiyaç duyduğu her an yanlarında olmayı ve sağlıklı nesilleri birlikte inşa etmeyi amaçlıyoruz. Bu farkındalığın çocuklardan başlayarak oluşturulmasını önemsiyoruz. Bu yaklaşımdan hareketle çocuklara bağışıklık ve sindirim sistemindeki dengenin önemini eğlenceli bir şekilde anlatmayı hedefleyen ‘Den-G’nin Maceraları’ adlı hikâye kitabı projemizi hayat geçirdik. Bu alanda son derece duyarlı bir kişi ve aynı zamanda bir anne olan Aslı Tandoğan ile iş birliği yaptığımız için mutluyuz. Aslı Tandoğan’ın kaleme aldığı bu 5 eğlenceli hikâye kitabıyla umarız daha fazla farkındalık yaratırız” dedi.

Uzm. Dr. Melis Bayram Şirinoğlu da bağırsak sağlığının insan hayatındaki önemine dikkat çekti: “Probiyotikler vücudumuzun çeşitli bölgelerinde doğal olarak bulunan faydalı bakteriler ve mayalardır. Hastalıklara neden olan bakterilerin aksine probiyotikler bulundukları bölgelerle de ilişkili olarak vücuda fayda sağlarlar. Sindirim sistemini düzenlemeleri ve bağışıklığı desteklemeleri başlıca önemli fonksiyonları arasında yer alıyor. Zararlı mikroorganizmaların hastalık yapıcı etkilerine karşı koruyucu rol üstlenirler.”

‘Ailelere dokunmak çok heyecan verici’

Aslı Tandoğan, “Yıllardır memnuniyetle kullandığım bir markanın yüzü olmak çok güzel. Biz anneler, söz konusu çocuklarımız olduğunda gerçekten ince eliyoruz. Gönül rahatlığıyla tavsiye ettiğim Enterogermina ile böyle uzun süreli bir yolculuğa çıktığım için çok mutluyum. Den-G’nin Maceraları kitap serisiyle de ailelere dokunmak çok heyecan verici” şeklinde konuştu.

Den-G’nin Maceraları adlı kitap serisi Enterogermina satın alan tüketicilerle ücretsiz olarak buluşacak.

Neşeli Oyunlar

Oyun teması kullanılarak bağırsaklarımızdaki dengenin önemini öğreniyoruz.

Keşif Gezisi

Vücudumuzdaki organları tanıyoruz ve görevlerini öğreniyoruz. Sindirim sistemini düzenlemenin ve bağışıklık sistemini desteklemenin önemini kavrıyoruz.

Çılgın Tatil

Abur cubur yemenin sindirim sistemimizin dengesini bozabileceğini öğreniyoruz. Ayrıca Türkiye’nin 7 bölgesinden 7 turistik yeri tanıyoruz.

Okul Heyecanı

Okula başladığımız dönemde hastalıkların artabileceğini, sindirim sistemini dengede tutmanın ve bağışıklığı desteklemenin bizi hastalıklara karşı koruyabileceğini öğreniyoruz. Bunun yanında mevsimler ve aylar hakkında bilgi ediniyoruz.

Yaşasın Kar Yağıyor

Kış mevsiminde hastalıkların artabileceğini, antibiyotik kullanımının bağırsak dengemizi bozabileceğini öğreniyoruz. Kış mevsimi hakkında ilginç bilgiler var.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir