Eti, KEDV iş birliğiyle kadınların ekonomik hayata katılımını destekleyecek

Çocuklar için kaliteli okul öncesi eğitim veriliyor

Eti, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) ile dar gelirli kadınları ve çocuklarını destekleyecek. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde hayata geçen iş birliğiyle; kadınların ekonomik hayata katılmaları ve çocukların okul öncesi eğitime erişmelerine katkı sunmak amaçlanıyor.

İş birliği çerçevesinde; KEDV’in çalışmaları yaptığı illerdeki Mahalle Yuvalarına maddi destek veriliyor. Eti çalışanlarının 2-6 yaş arası çocuklar için topladıkları kitap ve oyuncaklar; Mahalle Yuvalarına gidiyor.

Uluslararası ödüller kazandı

Kâr amacı gütmeyen KEDV, 36 yıldır kadınların yaşamlarını iyileştirmek; onların yerel kalkınmadaki liderliklerini güçlendirmek için çalışıyor. Erken çocuk bakım ve eğitim hizmetlerini kadınların liderliğinde; dar gelirli kesimlere yaygınlaştırmak amacıyla, 2-6 yaş çocuklar için

Mahalle Yuvaları; Mahalle Anneliği; Oyun Odaları; Oyuncak Kütüphaneleri gibi bakım ve eğitim hizmetleri veren toplum temelli Kadın ve Çocuk Merkezleri modelini geliştirdi.

Okul öncesi eğitim hizmetlerine erişimin özellikle düşük olduğu dar gelirli mahallelerde hayata geçirilen Mahalle Yuvaları; aynı mahallede yaşayan kadınlar tarafından kuruluyor. Bu yuvalar; çocuklar için kaliteli okul öncesi eğitimi veriyor. Süreci takip eden KEDV; yerel kadın kooperatiflerine ve belediyelere eğitim, danışmanlık ve izleme hizmeti veriyor. İhtiyaç tespitinden yuvanın yönetimine, teknik eğitimlere kadar pek çok alanda destek sağlıyor.

Bu modeli uygulayan merkezlerden yılda yaklaşık 2 bin çocuk ve kadın faydalanıyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir