Fisher-Price’dan çocuk gelişimini destekleyen yeni seri

Birbiriyle etkileşime geçen oyuncaklar serisi: Linkimals 

Çocukların oyunla gelişimini destekleyen Fisher-Price, eğlenceyi ve öğrenmeyi bir arada sunan Linkimals serisini sundu. Serideki oyuncaklar, teknolojileri sayesinde birbiriyle etkileşime giriyor. Linkimals serisindeki oyuncaklardan biri sayı saymaya başladığında diğerleri devam ettirebiliyor, şarkı söylediğinde ise diğerleri ona katılabiliyor.

Marka, çocukların tek bir oyuncak yerine aynı anda birden çok oyuncakla oynamayı tercih ettiğini ortaya koyan araştırmalardan ilham alarak çıkardığı seri; ‘Neşeli Tembel Hayvan’, ‘Müziksever Geyik’ ve ‘Gezgin Kirpi’ ‘den oluşuyor. Linkimals serisi sayesinde interaktif bir oyun oluşuyor ve çocukların gelişimine katkısı artıyor.

Duyusal becerileri güçleniyor

‘Neşeli Tembel Hayvan’, şarkılar ve müzikle bebeği hareket ve dans etmeye teşvik ederek kaba motor becerilerini güçlendiriyor. Parlak ve renkli ışıklar, neşeli müzikler ve yumuşacık kollar; görsel, işitsel ve dokunsal becerilerini harekete geçiriyor. ‘Müziksever Geyik’ sayesinde minikler sayılar ve renklerle tanışırken geyiğin ışıklı karnı, eğlenceli şarkı ve sesleriyle yumuşak malzemeden yapılan boynuzları duyusal becerilerinin kuvvetlenmesine yardımcı oluyor.

‘Sevimli Kirpi’ ise bebeğiniz büyüdükçe daha fazlasını keşfedeceği eğlenceli oyunlarla dolu. Oturarak oynamaktan emekleyerek itmeye kadar bebeğinizin her dönem yanında olan oyuncak, ince motor becerilerinin gelişmesine yardımcı oluyor. Silindiri döndürmek, kelebek şeklindeki anahtarı çevirmek, düğmelere basmak ve boncuklu çubuğa vurmak bebeğinizi eğlendirirken el becerilerini ve el-göz koordinasyonunu geliştiriyor.

Tüm bunların yanı sıra, seride yer alan oyuncaklar birbirini tanıyor ve senkronize şekilde müzik ve ışık gösterisi yapıyor. Gelişim ve oyunu bir arada sunan Linkimals serisi ister tek bir oyuncakla çocuğunuzun verimli zaman geçirmesini sağlıyor, ister serideki tüm oyuncakları toplayarak eğlenceyi ikiye katlıyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir