Hayykitap Çocuklar İçin ‘İyilik Hareketi’ Başlatıyor!

Herkes ekranlarla çevrili bir yaşam sürdürüyor

Hayykitap, çocukların tabiatla bağlarını korumak ve artan kötülüklere karşı iyiliği yaymak adına harekete geçiyor. Alanlarında uzman ve çok satan kitapların değerli yazarlarıyla bir ‘İyilik Hareketi’ başlatıyor. Alt markası “Çok Çocuk Kitap” altında başlattığı bu çalışmayla; küresel sistemin içinde çocukların renkli dünyasını onlara geri verebilmeyi amaçlıyor. 

Yeni medya çağı olarak dijitalleşmenin en üst seviyeye geldiği günümüzde, çocukların gerçek anlamda çocukluklarını yaşayamadıkları, yetişkinliklerin de adeta çocukluklarını unuttuğu zamanlar yaşanıyor.

Hayykitap, çocukların anılarında ağaçlara tırmanmak, top oynamak, rüzgâra karşı uçurtma uçurmak olsun, doğal yiyeceklerle beslensinler ve her şeyden önemlisi hayal kursunlar diye yepyeni, eğlenceli, macera dolu kitaplar yayımlamak üzere yola çıkıyor. 

Kelimelerin Hayalcisi

Yazar Hayati Sır’ın kaleme aldığı kitapta, çocukların hayal kurmalarını sağlayacak macera dolu bir hikaye var. Gökyüzünde yazılan her kelimenin canlandığına şahitlik eden kitapta, çocuklar yapay ve dijitalden uzak… Sağlıklı ve mutlu büyümelerinin mümkün olduğunu didaktik olmayan bir dille kaleme alıyor.

Sanoc

Klinik Psikolog Mehmet Teber’in yazdığı sanal oyun canavarını anlatan kitapta, çocukların sanal oyun bağımlılığından nasıl kurtulabilecekleri eğlenceli bir dille hikayeleştiriliyor. 

Kerem ve Neşeli Tohumları

Çocuklar okurken hem çok gülecek hem de Kerem’i çok sevecekler. Yazar Funda Uçuk Er tarafından kaleme alınan kitapta, ata tohumlarının değeri anlatılıyor. GDO’lu ve hibrit tohumun zararlarından bahsediliyor. Macera dolu bir kurgunun içine eğitimciler için etkinlik ve oyunlar serpiştiriliyor. Ebeveynlere de önemli mesajlar iletiliyor. 

Kahramanlar Ne Yer?

Gıda Mühendisi Yazar A. Erkan Akay’ın farklı tarzı ve özgün hikâyeleri, öğretmenlere ve tüm ebeveynlere kılavuz niteliğinde… Çocukları hem faydalı lezzetlerle tanıştırıyor ve hem de sağlıklı bir hayatın temellerini atıyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir