Hermès’in çocuklar için ilk parfümü olan Cabriole ile tanışın!

Hermès koku ailesini zenginleştiren ilk eau de senteur

Genç atlarının sırtına binen küçük bir çocuk dünyayı keşfetmek için yola çıkar. Atın ayaklarını vurduğunda çıkan sesler eşliğinde neşeli olduğu kadar tatlı bir büyü bulutunda hoplaya zıplaya oyun oynarlar. Taklalar, atlamalar ve diğer akrobasi hareketleri ile kahkahalar içinde oynar ve eğlenirler. Atlarının üzerindeyken, çocuğun hayal gücü, yıllar sonra, ilk harika hatıralarını karşı konulmaz bir şekilde uyandıran bir koku ile etkileşime girerek özgürce dörtnala koşmaktadır.

Atın terbiyesi ve binicisiyle uyumu ile kodlanan bir figür olan Cabriole, aynı zamanda da bir çocuğun neşe içerisinde hoplayıp-zıplamasıdır. Koku enkarnasyonunda, bu sevimli ikilinin hayali dünyası örneklenmekte…

Cabriole’i  Hermès Parfums’un Kreasyon ve Koku Mirası Direktörü Christine Nagel yarattı. Bir çocuğun yanaklarının kayısıya benzer kokusunu zarif bir şekilde uyandıran bir kompozisyona sahip… Osmanthus’un kadifemsi hassasiyetini ve hanımelinin narin tazeliğini sandal ağacının asil zarafetiyle birleştirmekte…

 “Ebeveyn ve çocuk arasındaki bağı simgeleyen, rahatlatıcı ve belirgin kokulu bir su yaratmaya çalıştım. Konunun dışına çıkarak, yeni bir teklife doğru neşeli bir hamle yapmak istedim. Portakal çiçeğinden kasten uzaklaşarak Osmanthus ve hanımelini; çocukluk, korkusuz deneyimler ve doyumsuz bir merak zamanına duyduğum büyük sevgiyi farklı bir şekilde ifade etmek için kullandım. Bu eau de senteur, oyun ve özgürlükten oluşan ruh halini mümkün olduğu kadar uzatmaya bir davettir” diyor Christine Nagel.

Hassasiyete bir övgü olan bu alkolsüz koku, çocukların hassas ciltleri için de uygun. Ebeveynler, Alice Charbin’in şiirsel ve ilgi çekici illüstrasyonlarıyla hayata geçirilen, Hermès’in ikonik fener şişesini anımsayacak.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir