Kendinden yapışkanlı takma tırnak: Flormar vs. Lionesse

Hem pratik hem de ojeli!

Her zaman uzun, bakımlı ve ojeli tırnaklara bayılmışımdır! Ancak çok kırılgan olan tırnaklarımı hiçbir zaman uzun ve ojeli kullanamadım. Çeşitli ürünler kullanmama rağmen, tırnaklarımı yeterince güçlü hale getiremedim.

Son zamanlarda takma tırnaklara merak sardım… Daha önce de merak sarmıştım tabii ki, ama kullanım açısından hiç pratik bulmamıştım. Tırnakların yanında satılan yapıştırıcıların kullanımı bence zor. Aynı zamanda tırnaklar çıkarken, tırnak yüzeyine çok zarar veriyor.

En son Flormar ve Lionesse’nin ürünlerini kullandım. Bu ürünler beni cezbetti çünkü tırnaklar kendinden yapışıyor, yapıştırıcı ayrıca satılmıyor. Üstelik ojeli!

İkisinin de avantajları ve dezavantajları var

  • Aralarındaki en önemli fark, fiyat! Flormar’ın fiyatı 59.99, Lionesse ise 73.00 TL.
  • Flormar kutusunda 20, Lionesse kutusunda 30 adet tırnak var.
  • Her ikisinin de farklı boyutları var ve renkleri canlı.
  • Flormar’ın tırnaklarında yapışkan kısmın üzerinde ince, şeffaf bir koruyucu tabaka var; onu kaldırıp, tırnağınıza yapıştırmak yeterli.
  • Lionesse tırnakları da kendinden yapışkanlı ama üzerlerinde koruyucu tabaka yok. Bence bu eksi bir özellik çünkü yapışkanının gücünü olumsuz etkiliyor. Nihayetinde, bunu kullanım sırasında da hissettim.
  • Flormar tırnaklar, sağlam bir şekilde yapışıyor, kolayca çıkmıyor. Çıkarmak için uğraşmanız gerekiyor. Lionesse tırnaklar ise yapışıyor ama her an çıkacakmış hissi veriyor. Bu his, maalesef gerçeğe de dönüşüyor. Üzerine bastıkça, tekrar yapıştığını hissediyorsunuz.
  • Flormar tırnakları elimi fazla suya-sabuna değdirmeden 3 gün boyunca kullandım. Maalesef Lionesse tırnaklar bir günde etkisini kaybetti. Günlük olarak sizi kurtarıyor ama birkaç gün idare etmiyor.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir