Le Petit Marseillais sürdürülebilir bir gelecek için çalışıyor!

Sosyal Girişim ecording ile iş birliği yapıyor

Organik sertifikalı Bio Duş Jeli ailesiyle Türkiye’nin yeşillendirilmesine sosyal girişim ecording ile destek veren Le Petit Marseillais; Akdeniz Bölgesi’nin batısından doğusuna biyoçeşitliliğin korunmasına ve geliştirilmesine katkı sağlıyor. Proje kapsamında satılan her Bio Duş Jeli ürünü için doğaya ecoDrone’larla bir tohum topu atılıyor.

Le Petit Marseillais, Yeni Nesil Orman projesini hayata geçiriyor. Biyoçeşitlilik projesi yürütmek üzere yola çıkan marka; Akdeniz Bölgesi’nin batısından doğusuna biyoçeşitliliğin korunmasına ve geliştirilmesine katkı sağlıyor.

Tüketiciler de Bio Duş Jelleri’ni satın aldıklarında; her bir ürün için ecoDrone kullanıp, doğaya bir tohum topu atacak. Bu sayede tüketiciler de Türkiye’nin biyoçeşitliliğine katkıda sağlayacak. Doğayla ilgili yapılan paylaşımlar sözde kalmayacak! Doğasever tüketiciler #DoğayaBırak etiketini her kullandıklarında yeni bir tohum topu doğayla buluşacak.

#DoğayaBırak etiketiyle paylaşım yapabilirsiniz

Le Petit Marseillais, 1984 yılından bu yana dünyayı daha iyi bir yer yapma sözünün verdiği sorumlulukla hareket ediyor. Ürünleri, fabrikaları ve aksiyonlarıyla da bu taahhüdünü destekliyor. 2025 yılı itibarıyla; ürünlerindeki özlerin yüzde 100’ünü yerel ve çevre dostu tarımdan elde edecek. Atıkların ve karbon ayak izinin azaltılması için adımlar atacak.

Marka, geçtiğimiz yıl hijyen/güzellik alanında ‘En sürdürülebilir’ marka oldu. Conservatoire du littoral ile oluşturduğu Provence eylem planı ile biyoçeşitlilik alanında çalışmalar yürütüyor. Bu eylem planı kapsamında, arı kovanları kurarak bitki polenlerinin doğal yolla dağılmasına destek oluyor.

Ellen MacArthur Sözleşmesi ile ambalajlarının yüzde 100’ünün geri dönüştürülebilir veya kompostlanabilir olmasını taahhüt ediyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir