Maske kullanırken cildi ışıltılı gösterecek makyaj önerileri

Shiseido Make up Artisti Pınar Gözpınar’dan tavsiyeler

Shiseido’un deneyimli make up artisti Pınar Gözpınar, sıcak günlerde kusursuz ten makyajı için Shiseido’nun cilt bakım ve makyaj ürünleriyle, maske altındaki cildi pürüzsüz ve ışıltılı göstermenin ipuçlarını veriyor.

Pınar Gözpınar, Türk kadınlarının yaz aylarında en çok SPF içeren fondötenleri tercih ettiğini ve elmacık kemiklerini vurgulamak için aydınlatıcı kullanmayı sevdiğini söylüyor. Göz ve dudaklar için ise nude tonların trend, siyah maskaranın vazgeçilmez olduğunu belirtiyor:

Derin bakışların sırrı göz makyajında saklı

Birlikte kullanmayı sevdiğim iki ürün; Kajal Ink Artist ve Namade Fude Brush. Kalemi kirpik diplerime uyguluyorum, sonrasında daha yumuşak bir bitiş için ürünü dağıtıyorum. Namade Fude fırçasını kullanarak Kajal Ink Artist kalemini göz kapağına uyguluyorum. Azuki Red renginin gözlere verdiği derinlik görünümünü çok seviyorum. Daha çarpıcı bir görünüm için ise Jizoh Street Reds Essentialist Eye Palette’i kullanıyorum. Sonra gözleri daha da ortaya çıkarması için kaşlara şekil verip, kirpiklere odaklanıyorum. Yoğun ve hacimli kirpik görünümü için bol miktarda Controlled Chaos Mascara Ink uyguluyorum.

Makyaj öncesi cildinize canlılık katın

Maskeli hayatta cildimin bağışıklığını artıran ve tam koruma sağlayan Ultimune’u sürüyorum. Bu ürün cildime aynı zamanda canlılık katıyor. Makyajıma Ultimune Power Infusing Concentrate ile başlıyorum. Maskeli hayata uyum sağlayan ve cildimde dağılmayan makyaj ritüelimde Synchro Skin Self Refreshing fondöteni kullanıyorum. 24 saate kadar kalıcı olma özelliği sayesinde gün içinde tazelememe gerek kalmıyor. Cildimi mükemmel bir hale getirerek makyajsız gibi doğal bir görünüme kavuşturuyorum.

Göz alıcı dudaklar için

Makyajın son dokuşunu dudaklara yaparken, Lipliner Ink Duo ve Visionary Gel Lipstick ile dudakları belirginleştiriyorum. Son olarak rujla uyumlu tonda olan Minimalist Whipped Powder Blush ‘Sonoya’ ile yanaklara taze ve sağlıklı görünüm kazandırıyorum.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir