Megamerchant kadın ihracatçıları desteklemeye devam ediyor

Üreten Kadınları Destekliyoruz Paneli

MegaMerchant, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü özelinde bir etkinlik düzenledi. Ekonomi, iş dünyası, teknoloji ve lifestyle gibi çeşitli alanlardan değerli kadın girişimcilerle bir araya geldi. Davette kadın üreticilerin E-ihracat süreçlerini destekleme yaklaşımı ele alındı.

Girişimciler ürünlerini sergiledi

Taole Lingerie, Cream Co., The Purest Solutions, Erdem İç Giyim, Pep Cubes ve Bilge Öztürk gibi markaların kurucuları ve yöneticileri, deneyimlerini paylaşmak için basın mensuplarıyla bir araya geldiler. Kadın girişimciler, uluslararası alanda elde ettikleri başarıları paylaştılar. Gelecek dönem hedeflerini anlattılar.

Araştırmalar, küresel pazarda yer alan Türk markalarının yalnızca yüzde 3’ünün düzenli olarak sipariş aldığını gösteriyor. Bu karamsar tablonun nedenleri arasında, E-ihracata başlarken gereken yatırım ihtiyacı var. Zor platform algoritmaları, pazar analizi, yerelleştirme ve ürün seçimi gibi karmaşık süreçler yer alıyor.

Türkiye’de 10 bine yakın kadın ihracatçı var

Ancak bu rakam, toplam ihracatçıların yüzde 5’ini bile oluşturmuyor. MegaMerchant, kadın girişimcilerin yeteneklerini ekonomik değere dönüştürmelerine destek oluyor. Satıcıların önündeki tüm karmaşık e-ihracat süreçlerini kaldırarak kadın girişimciler için geleceğin kapılarını aralıyor.

Yaman Alpata: “Kadın girişimcilerin önündeki engelleri kaldırıyoruz.”

MegaMerchant Kurucu ve CEO’su Yaman Alpata, kadın girişimcilerin küresel pazarda başarılı olmak için birçok zorluğun üstesinden gelmek zorunda olduklarını vurguladı. Alpata, “Kadın girişimcilerimiz, yurt dışında şirket kurma zorunluluğu olmadan, sıfır yatırım ile hızlı bir şekilde satışa başlayabiliyorlar. Ayrıca yurt dışı  şirketlerimizle finansal, hukuki ve regülatif süreçlere tam uyum sağlama imkanı sunuyoruz. Uçtan uca entegrasyon ağımız sayesinde, pazar yerleri ile stok, fiyat, sipariş, listeleme ve ürün içerik entegrasyonunu kolayca sağlıyoruz. Ayrıca, yurt dışı fulfillment ve kargo şirketleri ile de entegrasyonumuz bulunuyor. İş ortaklarımızın yüzde 70’e varan yeni nesil E-ihracat desteklerinden hemen faydalanmalarını sağlıyoruz” dedi.

Ece Eğridere Gür: “Kadın ihracatçıların sayısını artıracağız.”

MegaMerchant İş Geliştirme Lideri Ece Eğridere Gür, “Kadın girişimcilerimizin global alanda elde ettikleri başarıları sık sık kutluyoruz. Kadınların E-ticaret ve E-ihracat dünyasındaki rolleri giderek artıyor. Bu artışı desteklemek ve daha da ivmelenmesini sağlamak, önceliklerimiz arasında. Kadınların iş dünyasındaki rolünün daha da artması gerektiğine inanıyoruz. Kadınlar tarafından daha çok defa yazılacak başarı hikâyeleri olduğunu biliyoruz. Tüm E-ihracat çözümlerimiz ve desteğimiz ile kadın ihracatçıların sayısını artırmaya devam edeceğiz” dedi.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir