Meme kanserinde beslenme farkındalığına dikkat çekti

Victoria’s Secret Türkiye ile #KontrolSeninElinde 

Victoria’s Secret Türkiye, Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor.  Ebru Akel’in keyifli moderatörlüğüyle, #KontrolSeninElinde sloganıyla Instagram üzerinden Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli ile beslenme üzerine bir canlı yayın hayata geçirdi. Daha önce meme kanseri ile savaşan Kümeli, kanser tedavisi gören izleyicilere “Hayat çok güzel, nefes aldığınız her an çok değerli. Asla motivasyonunuzu kaybetmeyin” mesajını verdi.

 Victoria’s Secret Türkiye, Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği iş birliğiyle hayata geçirdiği 200 kadına mamografi desteğinin yanı sıra, farkındalık yaratmak adına bir canlı yayın gerçekleştirdi.

Meme sağlığına ve erken teşhisin önemine değindi

Taylan Kümeli sohbette;

  • Meme kanserinde beslenme alışkanlıkları
  • Meme kanseri ile beslenmenin ilişkisi,
  • İştah kaybı ve ne gibi besinler tüketilmeli?

konuları üzerinde konuştu. En kritik noktalardan birinin bağışıklık sistemini güçlü tutmak olduğunu belirten Kümeli, “Lif açısından zengin gıdalar yiyin, bol bol sebze ve meyve tüketin. Yaban mersini, kükürtlü besinler, avokado ve somon balığı yiyin. Soya sosu, jambon veya turşu gibi çok tuzlu gıdaları seyrek veya az miktarda tercih edin. Mucize besinler tuzağına düşmeyin. Herkesten öneriler gelebilmekte ancak siz mutlaka doktorunuza danışın” dedi.

Meme kanseri ile mücadelesini de anlattı

Radyoterapi görürken yürüyüşü hiç aksatmadım. Bütün besin gruplarını tüketmek önemli tabi ama onları olabildiğince kontrollü tüketmeye çalıştım. Günlük yoğurt, günlük yumurta gibi doğal yiyecekler tüketmeye dikkat ettim. Hayat çok güzel, nefes aldığınız her an çok değerli. Asla motivasyonunuzu kaybetmeyin.

Canlı yayını @victoriassecretturkiye Instagram ve YouTube hesabından hemen izleyebilirsiniz.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir