Mezoterapi ve Altın İğne ile selülitlerle vedalaşmanın tam zamanı

Kişiye özel selülit tedavisi

Daha sıkı, daha formda ve diri bir vücutla bu yazı karşılamaya, MCAN’de yaptırabileceğiniz uygulamalarla selülitlerinizden kurtulmaya ne dersiniz?

Bahar geldi, yaz kapıda. Aynadaki görünümünden memnun olmayan kadınlar, formda ve selülitsiz bir vücut için çözüm yolları aramaya başladı. Özel MCAN Polikliniği, mezoterapi ve altın iğne yöntemleri ile yanınızda! Selülit; kilo ölçütü olmaksızın zayıf ya da kilolu tüm bireylerde görülebilen bir sorun. Portakal kabuğu görünümü, hareketsiz yaşam ve düzensiz beslenme sonucunda ortaya çıkıyor.

Selülitte cildin epidermis ve dermis adı verilen üst katmanlarının altında aşırı miktarda yağ hücresi depolanıyor. Tedavisi farklı yöntem ve cihazlarla kişiye özel olarak yapılıyor. ‘Mezoterapi’ bu konuda en bilinen yöntemlerden biri.  Selülit mezoterapisi, mikro dolaşımı düzelterek dokuda ödem oluşumunu önlüyor, yağları parçalayıp yağ nodüllerinin küçülmesini sağlıyor. Bozulmuş bağ dokusunu yeniden yapılandırarak selülit görünümünde düzelme sağlayabiliyor.

Özel iğnelerle uygulanıyor

Mezoterapi, tıbbi ya da kozmetik sorunların tedavisinde bazı homeopatiklerin veya ilaçların tedavi edilecek alana mikroenjeksiyonlar halinde enjekte edilmesi ile gerçekleşen bölgesel bir tedavi yöntemi. Bu nedenle ilaç 4-6 mm uzunluğundaki çok ince özel iğnelerle, tek veya karışım halinde tedavi edilecek bölgeye enjekte ediliyor. Önemli avantajı; ilacın cildin orta veya alt tabakasındaki kılcal damar uçlarına ulaşması ve etkisini hızla göstermesi.

Selülit tedavisinde sorunlu bölgelere özel mezoterapi ilacı uçlu iğneyle enjekte ediliyor. Enjekte edilen özel ilaç bölgedeki yağ bloklarını azaltarak dolaşımını artırıyor. Uygulamaya düzenli olarak devam edilirse de selülit azalmaya başlıyor.

Mezoterapinin faydaları arasında bölgede incelme sağlarken beraberinde sıkılaşma ve şekillenme de sağlaması. Kadınlarda özellikle gebelikten sonraki sarkma problemlerinde ve yaşlanmaya bağlı kol altı sarkmalarında oldukça etkili sonuçlar elde edilebiliyor. Mezoterapi tedavisi kişiden kişiye göre değişiklik göstermekle birlikte yaklaşık 8- 10 seans sürüyor ve ortalama 10-15 dakikada tamamlanıyor. Seans aralıkları ise minimum 5-7 gün arasında değişiyor.

Altın İğne dermise ulaşıyor

Selülit tedavisinde kullanılan bir diğer yöntem ise ‘Altın iğne’. Mikro iğneler kullanan radyofrekans cihazının akım çıkışını sağlayan kısmı, derinin üst tabakasını atlayıp dermis adı verilen orta tabakaya ulaşıyor. Çok sayıdaki altın uçlu iğneler ile cilt üstünde fraksiyonel mikro delikler oluşturuluyor ve dermiste kolajen üretimi tetikleniyor. Bu işlemde cilt tabakasına herhangi bir zarar verilmiyor olması yöntemin tercih edilmesini sağlıyor.

​Altın iğne selülit tedavisinde yağ aldırma uygulamaları bile birlikte en sık tercih edilen bir tedavi yöntemi… Seans sayıları kişiye göre değişmekle birlikte 5-6 seans tedavi için yeterli olabiliyor. Bu uygulamanın diğer tedavi yöntemleri ile kombine bir şekilde uygulanması da mümkün.

 
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir