Nescafé Xpress kutuları gençler için kaykay pistine dönüşüyor

Gençler kaykay için yeterli altyapı olmadığını söyledi

Nescafé, Nescafé Xpress’in kutularını gençler için bir iyilik hareketine dönüştürüyor. Yüzde 100 geri dönüştürülebilir alüminyum Xpress kutuları; ÇEVKO Vakfı’nın geri dönüşüm kutularında toplanacak. Karşıyaka Belediyesi iş birliği ile Karşıyaka’da gençler için bir kaykay pisti olacak. Nescafé, gençlere Xpress’in sloganı ‘KİM TUTAR SENİ’ ile çağrıda bulunuyor.

Nescafé, projeyle çevreyi atık kirliliğinden korumakla beraber gençlere geri dönüştürme alışkanlığını kazandırıp; ortak bir sosyal fayda yaratmayı amaçlıyor. Nescafe, projeyi oluştururken bir de araştırmaya imza attı.

Bağımsız araştırma kuruluşu Twentify tarafından gerçekleştirilen araştırmada; katılımcıların yüzde 50’si; geri dönüşüm yapması karşılığında gençlere, çevreye ya da insanlara bir fayda yaratan park ya da spor sahası gibi alanlar istediğini belirtti. 15-24 yaş aralığına sorulan ‘Hangi spor dalı için yeterli altyapı ya da olanak olmadığını düşünüyorsun?’ sorusuna ise yüzde 55 ile kaykay cevabını verdi.

300 bin adet kutu kaykay pisti olacak

Nestlé Türkiye Nescafé İş Birimi Genel Müdürü Hüseyin Necdet Kalkan; “Nescafé Xpress olarak ilk günden bu yana gençleri ‘KİM TUTAR SENİ’ diyerek cesaretlendiriyoruz.  Şimdi bu çağrıyla tüm gençleri geri dönüşüme destek vermeye davet ediyoruz. ÇEVKO Vakfı ve Karşıyaka Belediyesi ile birlikte imza attığımız projemizle; gençlere hem geri dönüştürme alışkanlığını kazandırmak hem de sosyal fayda yaratarak onların kişisel spor aktivitelerini desteklemek istedik. Proje ile aynı zamanda farkındalık yaratarak gençleri büyük bir iyilik hareketinin parçası haline getiriyoruz” dedi.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir