Omurga sağlığı için doğru meme implantı seçimi önemli

Tekrar sarkma riski önlenebilir mi?

Meme büyütme işlemi; doğru uygulanmaması durumunda bazı riskleri de beraberinde getiriyor.  Olması gerekenden büyük memeler, omurga sağlığına zarar verebiliyor.

Op. Dr. Berker Büyükgüral

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Berker Büyükgüral; uygun implant seçiminin ameliyat sonrası yaşam konforuna doğrudan etki ettiğini vurguladı.

Meme büyütme operasyonları estetik cerrahi denince ilk akla gelen uygulamalardan. Bu işlem, meme dokusu altına implant yani protez yerleştirilerek gerçekleştiriliyor. Meme ameliyatları; estetik kaygılar, sarkmalar, ani kilo verme snedeniyle hacim kaybı, sağlık sorunları veya şekil bozuklukları nedeniyle yapılıyor. Kişinin fiziksel özelliklerine ve isteklerine göre en doğru sonuç için büyütme oranına; doktorla hastanın birlikte karar vermesi gerekiyor.

Doğru implant seçimi nasıl yapılır?

Ameliyat sırasında protez, açılan kesiden içeri yerleştirilmektedir. Operasyon yaklaşık 1.5-2 saat sürmektedir. Normal şartlarda herhangi bir komplikasyon yoktur ancak hem bu riskin azalması hem de hastanın konforu için doğru implant seçimi çok önemli. Protezin ağır olması durumunda kişide ileride omurga sağlığı sorunları baş gösterebilmektedir.

Yüzde 30 daha hafif protezle aynı büyüklük sağlanıyor

Boyun, omuz ve sırt ağrıları, bel fıtığı; yanlış meme implantı seçimi sonrası ortaya çıkan sorunlardan bazıları. Bunun için seçim yaparken implantın hafifliğini mutlaka göz önünde bulundurmak gerekiyor. B-Lite hafif meme protezi; hem daha doğal sonuçlar ortaya koymakta hem de daha az komplikasyona yol açmaktadır. Aynı hacimdeki bir silikon proteze oranla yüzde 30’a kadar hafif. B-Lite implant, omurga sağlığının korunması açısından avantaj sağlıyor. Bu hafiflik hastaların ameliyat sonrası yaşam konforunu olumlu etkiliyor.

Günlük yaşam konforuna katkı sağlıyor

Yüzde 30’a kadar hafiflik; günlük aktiviteler ve özellikle spor yaparken silikon hissini azaltıyor. Protezin yumuşak ve gerçek doku kıvamında olması; dokunulduğunda silikonu hissini de azaltıyor. Ayrıca meme dikleştirme ve büyütme sonrasında; silikonun ağırlığına bağlı ameliyat izlerinin genişleme riskini de en aza indirmektedir. Bu hafiflik, ileri dönemde memenin tekrar sarkma riskini de azaltmaktadır.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir