Pantene, Pi Kadın Kanserleri Derneği ile yeni bir projeye başlıyor

Kemoterapi sürecinde saçını kaybeden kadınlara destek

Pantene, Pi Kadın Kanserleri Derneği ile ‘Uzun ve Güçlü Bir Hayat’ projesine start verdi. ‘Birlikte Daha Güçlüyüz’ sloganıyla yola çıkılan projede, kemoterapi nedeniyle saçını kaybeden kadınlara peruk bağışı yapılacak.

Türkiye’de her yıl yaklaşık 70 bin kadına kanserin farklı türleri nedeniyle tanı konuyor. Pek çok kadın tedavi sürecinde kemoterapi görüyor. Bu tedavinin istenmeyen yan etkilerinden biri de saç kaybı oluyor. Oysa saçların kadının hayatında kendilerini iyi hissetme ve güzellik algısından çok önemli bir yeri var.

Saç dökülmesi başlayınca kadın için süreç, adeta daha zorlu bir hale geliyor ve pek çok kadın hasta ‘Kanser olduğumu saçlarım dökülünce anladım’ diyor. Pantene ve Pİ Kadın Kanserleri Derneği’nin ‘Birlikte Daha Güçlüyüz’ sloganıyla yola çıktığı bu projede kadınların aynaya bakmakta zorlandığı o zor dönemlerinde onların yanında olmanın, onlara destek vermenin, seni düşünüyoruz demenin bir yolu da ihtiyaç sahibi kadınlara bağışlanacak peruk olacak.

Pantene, yeni Pantene Pro-V Miracles Uzun ve Güçlü serisi, içeriğindeki bambu, pro-v ve biyotinin etkisi ile koparak dökülmelere ve yıpranmalara karşı koruyor. Zayıf, koparak dökülmeye eğilimli saçlar için mucize olan bambu bitkisi, biyotin ile birleşerek zayıf saçları güçlendiriyor. Yüzde 96’ya kadar saç dökülmelerini azaltarak***, saç tellerinizin** güçlenmesine yardımcı oluyor.

Yeni Pantene Pro-V Miracles Uzun ve Güçlü ailesinde şampuan, saç bakım kremi, yeniden yapılandırıcı durulanmayan krem ve dökülme karşıtı koruyucu keratin maske bulunuyor.

* Saç bakım kategorisindeki Nielsen satış bilgilerine dayanan P&G hesaplaması, Mayıs 2018-Nisan 2019

** Şekillendirmeden kaynaklanan yıpranmalara karşı güç, kremsiz şampuana göre

*** Koparak dökülme için, kremsiz şampuana göre
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir