Pıerre Fabre Türkiye yeni antı-agıng bakım serilerini tanıttı

Ürünler için simülasyonlu online lansman yapıldı

Pierre Fabre dermokozmetik markası Eau Thermale Avène, dijital bir lansmana imza attı. Özlem Yıldız’ın moderatörlüğünde düzenlenen simülasyonlu lansmanda, yeni yaşlanma karşıtı bakım serileri A-Oxitive, PhysioLift ve DermAbsolu tanıtıldı.

Pierre Fabre Türkiye Genel Müdürü Dr. Hande Demirdere’nin açılış konuşmasıyla başlayan lansmanda Prof. Dr. Yelda Kapıcıoğlu anti-age üzerine merak edilenleri katılımcılarla paylaştı.

Geçmişten bugüne güzellik kavramı farklı şekillerde tanımlansa da aslında en önemli odak noktasının sağlık olduğunu vurgulayan Demirdere “Ancak cildimiz sağlıklı olursa güzel gözükebiliriz. Dermokozmetik ürünler de bir anlamda sağlık ve güzelliğin buluşması demek. Belki aranızda bilenler vardır formüllerinin sadece birer kozmetik ürün olmadığını belirtmek için ilk kez ‘dermokozmetik” terimini kullanan kişi bizim markamızın yaratıcısı Mösyö Pierre Fabre’dir. Dolayısıyla bizim birinci önceliğimiz cilt problemini iyileştirmek, semptomlarını azaltmak veya tedavi etmek. Siz probleminizi ortadan kaldırmaya odaklanırsanız, işin güzellik kısmı bunu takip edecektir mutlaka, merak etmeyin” dedi.

Güneş cilt yaşlanmasında en önemli dış faktörlerden biri

Cildin iç ve dış faktörlerin etkisiyle yaşlandığını belirten Prof. Dr. Yelda Kapıcıoğlu, “Yaşlanma 20-25 yaşlarından itibaren biyolojik olarak başlıyor, 25’li yaşlarda bireylerde ince kırışıklıklar, ciltte solukluk, ton eşitsizliği gibi belirtilerle ortaya çıkıyor” diye konuştu. Stres ve genetik faktörlerin de yaşlanmada etkisi olduğunu belirten Kapıcıoğlu; güneşten korunmanın önemine değindi. Güneşten korunan ve korunmayanlar karşılaştırıldığında belirgin farkların olduğunu söyleyen Kapıcıoğlu; “İnce kırışıklıklar, lekeler, sarkmalar, deri kanseri veya öncüleri güneşten korunmayanlarda belirgin olarak görülüyor. Yoğun ve korunmasız şekilde güneşe maruz kalmak, kişinin cilt yaşlanmasında en önemli dış faktörlerden bir tanesidir” açıklamasını yaptı.

Yaş ve deri tipine göre farklı Anti-Age ürünlerinin kullanımının öneminden bahseden Kapıcıoğlu; beslenmenin, sigara ve alkolün de cilt yaşlanması üzerinde etkilerine dikkat çekti. Antioksidan özelliği kanıtlanmış ürünler ve C, A vitamini içeren, içeriğinde hyaluronik asit olan ürünlerin kullanımını güne başlarken tavsiye ettiğini söyleyen Kapıcıoğlu, vitamin destekli ürün kullanımı ve dermatoloğa danışmak gerektiğinin önemine vurgu ve “Makyaj yapsın yapmasın kadın erkek herkes cildini günde iki kere yıkamalı, bunun yanında olmazsa olmaz cilt tipine göre nemlendirici kullanmalı” dedi.

Yoğun katılımla devam eden lansman, Eau Thermale Avène Ürün Müdürü Melis Altınçekiç’in ürün grupları hakkında paylaştığı bilgilerle sonlandı.

Çekilişler 30 Kasım’a kadar devam edecek

Eau Thermale Avène’in yeni serisine ait bilgilere ve çekilişle sürpriz hediyelere, aşağıdaki linkten sanal fuaye alanına giriş yapılarak ulaşılabilecek. Foto booth ve stant simülasyonlarının da yer aldığı tüm lansman detayları yine aynı linkten 30 Kasım’a kadar izlenebilecek.

http://www.avene.onlinetoplanti.org/tr/kayit
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir