Play-Doh Aktivite Okulu yaratıcılık dersleriyle eğitime başladı

Sekiz farklı konuda eğitici videolar

Çocuklara rengarenk ve eğlenceli bir dünya sunan Play-Doh, yeni eğitim-öğretim dönemini Aktif Yaşam Derneği iş birliğiyle hazırlanan Play-Doh Aktivite Okulu ile kutluyor. Hem ebeveynlerin hem de öğretmenlerin çocuklarla birlikte yapabileceği eğlenceli aktivitelere Play-Doh Türkiye YouTube kanalı üzerinden ulaşılabiliyor.

Aktivite Okulu, Uluslararası Oyun Derneği’nin (IPA) Türkiye temsilcisi Aktif Yaşam Derneği iş birliğiyle hazırlanan eğlenceli ve öğretici içeriklerden oluşuyor. Matematikten hayat bilgisine sekiz farklı konuda hazırlanan eğitici videolar, Youtube kanalının yanı sıra Play-Doh Türkiye sosyal medya hesaplarından da duyurulacak.

Çocukların derslere istedikleri zaman katılabildiği Aktivite Okulu, çocuklara eğlenerek öğrenebilecekleri yeni yöntemleri sunuyor. Çocuklar renkli oyun hamurlarını kullanarak rakamları, dört mevsimi, dünyamızı öğreniyor; resim yapıyor ve daha birçok aktivite ile hayal güçlerini kullanarak yaratıcılığını ortaya çıkarıyor. 3-5 ve 6-8 gibi farklı yaş gruplarındaki çocukların ihtiyaçları düşünülerek hazırlanan içerikler, çocukların bilişsel, fiziksel, duygusal-sosyal gelişimlerinin yanı sıra dil ve konuşma becerilerini de geliştirmeyi hedefliyor.

 
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir