Radika Aromaterapi uçucu yağlar ile aşkınıza destek oluyor

Aşk ateşine aromaterapi desteği

Sevgililer Günü’nde özenle düşünülmüş hediyeleri ve gerçek aşkı arayanlara Radika Aromaterapi’den tam destek! Aşk motivasyonunu güçlendiren önerilerle Radika Aromaterapi çiftlere; ilişkilerinde güven, empati ve sadakat üzerinde olumlu etkilere sahip uçucu yağ seçenekleri sunuyor. Ve yalnız kişileri, duyguları yöneterek doğru aşka hazırlayacak yollar öneriyor.

Bitkilerin kök, yaprak veya çiçeklerinden damıtma yoluyla elde edilen yağları kullanarak yaşam kalitesini yükseltmeyi amaçlayan aromaterapi; çiftlerin hediye alternatifleri arasında yer alıyor.

Radika Aromaterapi’nin kurucularından Aromaterapist Derya Acar, beyinde duygularımızı kontrol eden limbik sistemi etkileyerek aşk ve sevgi motivasyonunun kontrol edilebileceğini söylüyor.

Bilimsel açıklaması da var!

Aşk hormonu olarak bilinen ve aşık olacağımız zamanı, kişiyi ve sadakat duygumuzu yöneten oksitosin hormonu, çiftler arasındaki aşk ve sadakatin yapı taşı olma görevini üstlenmektedir. 2013 yılında Oxford Üniversitesi araştırmacılarının yürüttüğü bir çalışma; oksitosinin ilişkilerde güven, empati, pozitif ilişki anıları ve sadakat üzerinde olumlu etkilere sahip olduğunu gösteriyor.

Oksitosin hormonunun salgılanmasını teşvik etmenin en önemli yolu kortizol, yani stres hormonunu azaltmaktan geçmektedir. İşte aromaterapi ve uçucu yağlar da tam da bu noktada devreye girmektedir.

Acar, “Araştırmalar, misk adaçayı yağı da dahil olmak üzere bazı uçucu yağların hormonları dengelemeye yardımcı olabileceğini ve aşk hormonu üretimini teşvik edebileceğini göstermektedir” diyor.

Misk Adaçayı Uçucu Yağı 

Kişinin aşkla bütünleşmesinde hormon değerleri de büyük önem taşımaktadır. Stres seviyesi azaldığı zamanlarda kişinin oksitosin hormonu yükselmektedir. Research Trusted Source araştırması, misk adaçayı uçucu yağının stres hormonlarını azaltabileceğini ve bu yolla da aşka sıkıca bağlanabileceğini göstermektedir.

 Lavanta Uçucu Yağı

Kaygı ve stresi önemli ölçüde azalttığını birçok araştırma kanıtlanmıştır. Aşkın ihtiyaç duyduğu ruh hali ise tam da bunu gerektirmektedir.

Ylang Ylang Uçucu Yağı

Birçok araştırma, Ylang Ylang uçucu yağını koklamanın coşku duygusuyla ilişkili olduğunu ve depresyonu hafifletmeye yardımcı olduğunu göstermektedir.

Gül Uçucu Yağı

Kaygı giderici, sakinleştirici bir etkiye sahip olan gül uçucu yağı; geleneksel olarak afrodizyak olarak da kullanılmaktadır. Gülün bu etkisinden faydalanmanın en kolay yolu ise gül suyunu kullanmak.

Acar, “Uçucu yağlar direkt olarak tenimize sürülmemeli ve koklanmamalıdır. Etkilerinden faydalanmak için masaj yağına karıştırabilir ya da difüzörde kullanılan suya damlatarak kullanabilirsiniz” önerisinde bulunuyor.

 

 
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir