Raisa Vanessa Sonbahar-Kış 2021 defilesini sundu

Defile İkonik CSO Ada Ankara binasında gerçekleşti

Raisa Vanessa, Sonbahar Kış 2021 Koleksiyonu defilesini; alışılmışın dışında bir moda filmi ile New York Fashion Week kapsamında sundu.

Her sezon yaptıkları dünya standartlarındaki show’lar ile başka bir moda macerası yaşatan Raisa Vanessa; izleyenlerine sadece bir runway sunmadı! Aynı zamanda koleksiyon hikayesini daha net anlayabileceğimiz editorial bir kısa film sundu.

Koleksiyon gösterimlerini hikaye anlatımlarına dönüştüren defilelere alışmaya başladığımız sırada içinde bulunduğumuz zamanı, dünyayı ve rolümüzü varoluşsal bir boyutta sorgulamamıza sebep olacak bu defile filmi ile Raisa Vanessa Sonbahar Kış 2021 Koleksiyonu moda dünyasında çok konuşulacak.

78 Look 123 parçadan oluşuyor

Show’da, izleyiciyi bambaşka bir distopyada hissettirecek zaman ve boyut kavramları da özelleştirildi. Koleksiyon aynı zamanda bu distopyanın tek realitesi niteliğinde.

78 Look 123 parçadan oluşan koleksiyonda; her parçanın büyük bir emeğin ve özenin sonucu olduğunu söylemek mümkün. Koleksiyonu çerçeveleyen köşeli futuristik mimari ile geçmişi geleceğe taşıyan modeller; anladığımız ancak yine de sorguladığımız bir hikayeyi hızla ve kararlılıkla bir göreve yürür gibi ustalıkla anlatıyorlar.

Feminen formların geçmişin çizgileriyle buluştuğu koleksiyonda bildigimiz renklerin bilmediğimiz uyumunu deneyimliyoruz. Raisa Vanessa, birkaç dönemin kadınını tek bir koleksiyonda anlattı. Ve böylece seçtiği mekan ile de kusursuz bir tezatın, haz veren bir ironinin mükemmel sunumunu gözler önüne serdi.

Çok yönlü bir koleksiyon

Aksesuarların tasarımları bir üst boyuta taşıdığı bu koleksiyon; tüm look’larıyla, formları keskinleştiren bir zamana meydan okuyan feminen kıvrımların keskin köşelere yumuşak karışımını betimliyor. Günün her saati kullanabilecek tasarımlar, aynı zamanda çok yönlü.

Raisa Vanessa Sonbahar Kış 2021 Koleksiyonu; örme takımlardan payetli elbiselere, tuvit takımlardan tül tuvaletlere, çoktan gelmiş bir gelecekte yine feminenliğin ve dişiliğin bir zaferi. İkonik CSO Ada Ankara binasında gerçekleşen defile; show direktörü Uğurhan Akdeniz ve yönetmen Ali Bilgin’i bir araya getirdi.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir