Retinol’ün En Güçlü Hali: Endocare Renewal Retinol Serum

Retinol Daha Önce Hiç Bu Kadar Güçlü ve Masum Olmamıştı!

Retinollerin hücresel yenilenmeyi teşvik ettiği, kolajen ve elastin sentezini artırdığı, akne tedavisine yardımcı olduğu, kırışıklıkları açtığı, yeni kan damarları oluşturduğu için cilde genç ve diri bir parlaklık kazandırdığı bilinen bir gerçek. Bu özelliklerinden dolayı retinole cilt bakımının yıldızı demek çok yanlış olmaz.

En güçlü antiaging içeriklerden biri olan Retinol, şimdi Endocare’in yeni serumu Renowal ile en saf ve etkili haliyle sunuluyor!

Endocare Renewal Retinol Serum, yüksek kalitede, saf ve konsantre retinol içeriyor. Bu sayede cildi yeniliyor, dokuları yeniden yapılandırıyor ve genleştiriyor. Kırışıklıkları yüzde %30 oranında azalttığı klinik olarak kanıtlandı. Serumun bir diğer etkileyici özelliği ise RetinSphere® Microsünger Teknolojisi.

Doku iyileştirici bir teknoloji

RetinSphere® Teknolojisi, yoğun cilt yenilenmesi için mikro süngerlerde %0,2 ve %0,5 saf retinol içeriyor. Microsüngerler ile retinolün cilde daha güvenli ve yavaş salınımını sağlamaktadır. Böylece retinol, ciltte daha iyi tolore edililiyor ve daha uzun süreli etki gösteriyor. Serum, RetinSphere® Teknolojisi sayesinde, aynı zamanda iki farklı retinol türevini bir araya getiriyor.

Cldi gençleştiren, yaşlılık lekelerinin ve kırışıklıkların görünümünü azaltırken sıkılığını artıran güçlü bir serum. Ayrıca Endocare Comfort Krem içeriğindeki bisabolol ile cilde yatıştırıcı bir antiinflamatuar etki sağlarken, niasinamid ile cilt bariyerini güçlendiriyor. İçeriğindeki çapraz bağlı hyaluronik asit ise cildi nemlendirerek yeniliyor. Düzenli kullanımda, kısa vadede cildi daha pürüzsüz, daha parlak gösteren serum, yaşlılık lekeleri ve ince kırışıklıkları azaltıyor. Uzun vadede ise, daha belirgin yüz hatları için cildin sıkılığını artırıyor. Ciltte kadifemsi bir doku bırakıyor.

Güvenlik Notları

Serum tüm cilt tiplerine uygun olmakla birlikte, yüksek konsantrasyonu göz önüne alınarak retinole alışma süreci önerilmektedir. Bunu yapmak için ideal olan, başlangıçta daha düşük konsantrasyonda retinol kullanmaktır. Daha sonra bu serumu rutininize aşamalı olarak ekleyin. Endocare Renewal Retinol Serum’un  iki farklı konsantrasyonunu bulunmaktadır. Birinde %0,5 ve diğerinde %0,2 retinol bulunur. Ürünü 30°C/86°F’nin altındaki sıcaklıklarda saklayın. İlk uygulamadan sonra hafif bir yanma hissi ve ciltte soyulma yaşanması beklenmektedir.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir