Soğuktan çatlayan ciltlerin kurtarıcısı: L’Occitane Shea Butter

Cildinizin daha fazlasına ihtiyacı olabilir

Kışlar çok kuru geçtiğinde ince bir cilt nemlendiricisi yeterli olmaz! Cildinizde eriyen, kurulukla savaşan ve kışın bile esnek bir cilt sağlayan L’Occitane Shea Butter Ultra Rich Comforting Cream gibi ultra nemlendiriciye ihtiyacınız var demektir.

Sert ve kuru kış rüzgarları, iç mekan ısısı ve giysiler, cildinizdeki doğal nemi çekip kurutabiliyor. Ayrıca ve çatlamasına yol açabiliyor. Cildinizi nemlendiricilerle şımartıyor olsanız da bazen bundan daha fazlasına ihtiyacı vardır.

Kadınların altını

Cilt bakımı ve duyusal özellikleriyle bilinen Shea, yüzyıllardır yumuşatıcı olarak kullanılmıştır. Bu bileşenin geçmişi güzellik rutini için kavanozlar dolusu bu yağı saklayan ünlü Mısır Kraliçesi Kleopatra zamanına kadar uzanıyor. Afrika’da ‘Kadınların Altını’ olarak tanımlanmaktadır.

Ciltle en uyumlu yağ

Shea yağı üzerine yapılan araştırmalar, yüksek miktarda magnezyum ve potasyum içerdiğini gösteriyor. Shea yağındaki oleik asit ve linoleik asit birbirini dengeliyor.

L’Occitane Shea Butter Light Comforting Cream, Shea Butter Ultra Rich Comforting ya da Shea Butter Ultra Rich Comforting Cream’in kullanırsanız ve gece bakımı Reset göz ve yüz serumu ile kremlerin performansını artırabilirsiniz.  Adı artık cilt bakım sırlarından biri olarak anılan L’Occitane Reset serum, benzersiz çift bazlı yapısı ve ölmez otu esansiyel yağ içeren altın baloncukları, 8’den fazla patenti ile ciltteki onarım gücünü ilk anda hissettirir.

Shea, yüksek miktarda A, E ve F vitamini içerir. Ciltteki dengeleme ve yumuşatıcı etkisi çok yüksektir. Sadece kuru ciltlerin değil, yağlı ama nemini kaybetmiş ciltlerin kullanımına da uygundur.

İçerikler sanki vücudun kendi doğal yağlarıymış gibi davranırlar. Böylece epidermisin cilt bariyerinin bizimle dünya arasında koruyucu bir tabaka olarak çalışması için ihtiyaç duyduğu su içeride, alerjenler ve enfeksiyon dışarıda tutulur. Cilt üzerine ince bir shea tabakası yaymak, koruyucu bir fiziksel bariyer görevi görür. Ayrıca cildin kendini yenilemesi için ihtiyaç duyduğu esansiyel yağ asitleri açısından da zengindir.

Nemlendirici Yüz Kremi: 535 TL

Yoğun Nemlendirici Yüz Kremi 50 ml: 550 TL

Nemlendirici Yüz Kremi ve Maskesi 50 ml: 535 TL

Reset Eye Serum 15 ml: 990 TL

Reset Face Serum 30 ml: 1085 TL

www.loccitane.com.tr
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir