Sushi Mori Etiler’deki yeni mekanının kapılarını açtı!

Modern Japon mutfağının ustası 

Yenilikçi Japon mutfak lezzetlerini iyi müzik ve modern bir mekanla birleştiren Sushi Mori, lezzet tutkunlarını Etiler’e bekliyor.

Suşiyi Türkiye’ye sevdiren Sushi Mori, yıllar sonra yepyeni konsepti ile kaliteli yemek ve iyi müzik eşliğinde keyifli saatler vadediyor.

Kaliteli malzemeler ustaca işlenerek Japon misafirperverliği ile birleşiyor. Şık bir mekanda unutulmaz bir gastronomi deneyimi yaşanıyor. Sushi Mori & Whisky Bar’da her bir tabak, geleneksel ve modern uyumu ile ortaya çıkıyor. Bu lezzetli tabaklara geniş bir viski seçkisi ve özgün kokteyl eşlik ediyor. Mekan, yemek öncesi ve sonrasında şık bir ortamda kaliteli müzik dinlemek isteyenler için de ideal.

‘Her duyuya hitap eden bir deneyim’

2000’li yıllarda suşi lezzetini İstanbul’a sevdiren Mori; yıllar sonra Selin Duek ile yeniden hayat buldu. Duek; Sushi Mori & Whisky Bar’da samimi ve şık bir atmosfer yaratmayı hedefliyor. Her duyuya hitap eden bir deneyim hazırlamak için yola çıktığını söylüyor. Menülere her akşam DJ performansları eşlik ediyor. Mekan, akşam saatlerinde Türkçe ve yabancı parçalarla hareketleniyor. İş çıkışı kalabalık gruplar ve özel gün kutlamaları için de özel tadım menüleri hazırlıyor.

Sushi Mori & Whisky Bar menüsünde Mori style popcorn shrimp, duck gyoza, tuna tartare; Mori’ye özel rolller crunchy jalapeno, Mori roll ve salmon honey gibi  lezzetler var. Klasik tatların dışında thai salad, crispy chicken bao bun, volcano temari öne çıkıyor. Bu ziyafet sonrası dondurma çeşitleri, sorbeler, mochi ve meyvelerden oluşan Mori tatlı tabağı denenmesi gereken lezzetlerden. Kokteyl menüsünde Yuzu Sour, Sweet & Pink ve Spicy Sunset gibi iddialı seçenekler var.

Pazartesi günü hariç her gün kapılarını 14.00’da açıyor. Cuma-Cumartesi günleri gece 01.00’e kadar hizmet veriyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir