Vücut çatlaklarının tedavisinde yeni yöntem: Striort

Vücut çatlaklarını gidermek mümkün mü?

Vücut çatlakları, vücudun estetik görüntüsünü olumsuz etkileyen faktörlerden biri… Beslenme alışkanlıkları, genetik faktörler, kilo alıp verme, hamilelik gibi durumlar, vücut çatlaklarına sebep olabiliyor.

Parle Beauty Kurucu Ortağı, Uzman Estetisyen Ece Karabulut, çatlak tedavisi hakkında merak edilenleri anlattı:

Ece Karabulut

Çatlağı, cildin dermis tabakasında aşırı gerilmeye bağlı olarak ortaya çıkan yırtılmalar şeklinde düşünebiliriz. Çatlaklar ergenlik çağlarında hızlı boy uzamasından hızlı kilo alıp vermeye bağlı oluşabildiği gibi; özellikle hamilelik ya da emzirme sonrasında da ortaya çıkabilmektedir. Çatlakların görülme oranı erkeklere kıyasla kadınlarda daha fazladır.

Çoğunlukla, bel, kalça, bacak, karın, meme ve kollarda görülen çatlaklar; ilk oluştuklarında kırmızı veya mor renktedir. Zamanla ise beyazlar. Cilt yüzeyinde estetik olmayan görünüme yol açan bu deformasyon; kişinin kendini mutsuz hissetmesine yol açabilir.

Çatlakları önlemek mümkün mü?

Hamilelik ve kilo alıp verme sürecinde önlemler alınarak, çatlak görünümünün önüne geçebilmek mümkün. Göbek, kol, basen ve göğüs bölgelerine çeşitli yağlar, retinoid ve E vitamini uygulanabilmektedir. Kullanılacak bu maddeler ise mutlaka uzman hekim tarafından tavsiye edilmelidir.

Günümüzde tedavi yöntemlerinin gelişmesiyle beraber çatlak tedavi yöntemleri de yenilenmiştir. Bu gelişmeler, çatlakların yüzde 80 oranında iyileşmesini sağlamaktadır.

Yeni yöntem Striort

Yıllar içinde iğneli ve lazerli yöntemler, kremler ve masaj teknikleri belirli oranda fayda sağladı ama tam sonuç alınamadı. Striort yöntemi sayesinde efektif sonuçlara ulaşılmaktadır.

Striort yöntemi, çatlaklara yönelik özel olarak formüle edilen ürünlerin vakum barometresi bir cihaz yoluyla deri yırtıklarının direkt üzerine uygulanmasıdır. Bu yöntemle çatlaklar üzerinde tek tek çalışılmaktadır. İşlem esnasında önce çatlakların üzerine özel solüsyonlar uygulanır. Bu bölgede kan dolaşımının hızlanması sağlanır. Daha sonra vakum barı deri yırtıkları yönünde gezdirilerek; elastin ve kolajen proteinler uyarılmaktadır. Böylece yırtık görünümünde iyileşme meydana gelmeye başlar.

Klinik uygulamasının yanında evde kullanılması gereken ürünler de çok önemlidir. Ev devam ürünleri eksik ya da yanlış uygulandığında tedavinin başarı şansı düşmektedir.

Tek seans yeterli mi?

Bazen tek seansta yüzde 80 sonuca ulaşılabildiği gibi bazen de iki ve üçüncü seanslara gerek duyulabilmektedir. Seans sayısına, ilk uygulama sonrasında  30 gün boyunca ev devam ürünleri kullanıldıktan sonra karar verilmelidir.

Tedavide başarıyı tkileyen diğer bir unsur da uygulanan krem ve solüsyonlardır. Solüsyonların özel olarak üretildiği unutulmamalı ve doğru ürünlerin tercih edildiğinden emin olunmalıdır.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir