kati

Yeni katı şampuanla hem saçlarınız, hem de dünya çiçek açsın

Doğa dostu, süper kahramanlar: Katı şampuanlar

Saç bakım kozmetiğinin en yeni trendi kuşkusuz katı şampuanlar. Vücuda ve çevreye zarar vermeyen katı şampuanlar, küresel olarak büyüyen ‘yavaş güzellik’ hareketinin de öncü ürünü. L’Occitane, tamamen doğal yeni Solid Katı Şampuanı ile “Saçlarınız doğa ile bütünleşsin, çiçek açsın” diyor.

L’Occitane, beş farklı esansiyel yağ içeren Solid Katı Şampuanı el işçiliği ile üretiliyor. Yani bileşiminde uçucu yağlar, bal, otlar, meyveler ve diğer doğal ve biyolojik olarak parçalanabilen özler var. Bu da onu sağlığınızı, saçınızı ve tüm çevrenin ve dünya sakinlerinin refahını koruyan bir seçim haline getiriyor.

Güzel saçlara sahip olmak aynı zamanda çevreyi önemsemek arasında hiç karar verdiniz mi? İşte bu nedenle L’Occitane, hem saçlarınıza ihtiyacı olan bakımı sağlayacak, hem de doğaya saygılı saç bakım ürünlerine ilave olarak doğayla tamamen bütünleşen bir ürün serisi çıkarmaya karar verdi. 5 esansiyel yağ içeriği ile aromakoloji saç bakım ürünleriyle çiçek açan saçlara sahip olun…

Aromakoloji nedir?

L’Occitane, doğanın her şeyin en iyisini bildiğine inanıyor. Ve herhangi bir çözüme ihtiyaç duyulduğunda doğaya bakıyor, onun gücüne inanıyor. Konu saçlar olunca da onlarca yıllık botanik uzmanlığı sayesinde etkinliği kanıtlanan, her biri farklı 5 esansiyel yağ içeren saç bakım serilerini yarattı. Her bir saç bakım serisi, 5 farklı esansiyel yağ ve 2 bitki bazlı aktif içeriyor. Herhangi bir kimyasal, silikon ya da sülfat içermiyor. Ambalajları yüzde 100 geri dönüştürülmüş kağıttan üretiliyor. Yani sadece saçınıza iyi bakmakla kalmıyor, gezegenimizi de tavizsiz düşünüyorlar.

Katı şampuan nasıl kullanılır?

Saç derisini iyice ıslatın, katı şampuanı alındaki saçlardan, enseye kadar başınızın üzerinde sevgiyle gezdirin. Sonra da durulayın…

Yavaş güzelliğe dair

Yavaş güzellik bir güzellik ürünü satın almak için daha fazla zaman ayırmakla ve sonuçlarına karşı daha sabırlı olmakla ilgili. Başka bir deyişle işin özü, “Bir gecede mucizeler beklemeyin ama düzenli kullanımla 20’li yaşlarınızın sağlığına geri dönün…”

Son birkaç yılın odak noktası temiz güzellik olsa da, ‘yavaş güzellik’ hareketi, güzelliği ‘daha az dağınık, daha sakin’ hale getiriyor.  Yavaşlamanın ve dikkatli olmanın felsefesi, ister cilt bakımı yapıyor olun, ister düşünceli bir şekilde bir fincan çay yudumluyor olun, tamamen anda olmak ve kendinizi şımartmak için zaman ayırmakla ilgili. Vücudunuz gevşediğinde bunun sonuçlarını cildinizde de görebilirsiniz. Ve yavaş güzellik, kesinlikle sizi iyi hissettiren ritüeller oluşturmakla ilgili.

Aromachology Intense Repair Solid Shampoo/Gentle & Balance Solid Shampoo/Purifying Freshness Solid Shampoo (60 gr) fiyatı: 178 TL

Hangi saç tipi hangi şampuanı kullanmalı?

L’Occitane katı şampuan ve Aromachology serisi ürünleri; yüzde 98 oranında doğada parçalanabilmektedir… 5 esansiyel yağ içerikli Aromakoloji serisinde, bitkilerin gücüyle saçlarınız güzel görünecek.

Saçlarınız zarar görmüş, aşırı kıvırcık ya da kırıksa;
‘Intensive Repair’ uzman serisi ile saçlarınıza rahatlamış hissi vererek onarıcı bakım sağlayabilirsiniz. Intense Repair seris Anti-Frizz serum ile saçınızı aşırı ısıdan koruyarak; yumuşacık ve ipeksi tıutmak için bakım sunmaktadır.

Saçlarınız çok mu kuru?
Saçlarınıza rahatlık ve koruma hissi sağlayacak olan ‘Aromachology Nourishing’ serisini denemelisiniz.

Yağlı saçlar
Arındırıcı ve ferahlatıcı etkiye ne dersiniz? ‘Purifying Freshness’ uzman serisi saçınıza tazelik ve canlılık getirir. Saçlardaki sebum fazlasını dengeler.

Kırılgan ve ince telli saçlar
Saçınıza canlılık ve güç sağlamak için, saçlarınıza hacim kazandırmak için Volume & Strength serisini deneyin. Daha fazla hacim için şampuan ve saç kremine ilave, saç derisi serumu kullanın.

Ve Gentle & Balance, doğuştan şanslılar
Gentle & Balance ürünleri, günlük kullanımı ile saç derinizi ve saçınızı olması gerektiği gibi mutlu ve sağlıklı tutacaktır.

Tüm şişeler, geri dönüştürülmüş plastikten yapılmıştır. Hatta kapaklar bile! Dahası pek çoğu şampuan ve saç kreminin ‘refill’ ambalajı var. Bu da yüzde 85 plastik tasarrufu anlamına geliyor.

Aromachology Intense Repair Anti Frizz Serum 100 ml: 325 TL

Volume & Strength Scalp Serum 100 ml: 385 TL

Purifying Freshness Regulating Essence 75 ml: 385 TL

Intense Repairing Shampoo 300 ml: 285 TL

Gentle & Balance Shampoo 300 ml: 285 TL

Purifying Freshness Shampoo 300 ml: 285 TL

 Silikon içeren ürün kullanıyorsanız

  • Saçınızın parlak görünmesini sağlamak için üzerinde kocaman bir tabaka  görevi görüyor.
  • Yani gerçekten sağlıklı ve parlak olan saçınız değil, saçınızın üzerindeki kimyasal!
  • Doğada parçalanamaz, durulama sonrası atık sularla doğaya ve sulara karışıyor. Suyu ve toprağı kirletebilmektedir.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir