Yeni yıla başlarken ilk adımınız göz çevresi gençleştirme olabilir

Yeni yılda gözlerinizle ışıldayın

Yüz bölgesinde gözler, canlılığı, duyguları, sağlığı ve gençliği yansıtır. Yaşlanmanın ilk belirtileri de göz çevresinden başlar. Göz çevresi hem ince bir bölgedir ve hem de dış etkenlere çok yoğun bir şekilde maruz kalır. Çeşitli sebeplerden meydana gelen  göz çevresindeki değişimler  gençliğinizi ve güzelliğinizi gölgeler. Gözler kalbin aynasıdır ama aynı zamanda yaşın da aynasıdır. En ince deri göz çevresindedir. Kolayca nem kaybetmesi de bu hassasiyeti arttırmaktadır.

Dr. Yasemin Savaş

Yeni yıla yenilenerek başlamak için ilk adımın göz çevresi gençleştirme tedavileri olabileceğini söyleyen Kaliteli Yaşam Kliniği Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş, bu konudaki sorularımızı yanıtladı. Savaş, göz altı morluklarının kadınlar ve erkekler için kozmetik bir sorun haline geldiğini belirtti.

Göz altı morluğu neden ortaya çıkar?

Göz altı morlukları genetik faktörlerin etkisiyle ya da sonradan oluşabilmektedir. İlerleyen yaş ile birlikte yüzümüzün kemik yapısı incelir. Anatomik olarak ve aynı anda yağ dokuda azalma, kas gücü kaybı ve ciltte incelme-kuruma gibi yaşlanmaya paralel göz altında çökmeler, gölgeler ve morluklar oluşmaktadır. Ayrıca kişinin beslenme, sigara ve alkol kullanımı uyku alışkanlıkları da göz altı morluklarının ve torbalarının ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Göz altı morluğu tedavisinde uygulanan yöntemler nelerdir?

Göz altı dolgusu, gözümüzün hemen altındaki morluk ve halkaları gidermek için yapılmaktadır. Çökmeler, morluklar, kahverengi halkaları yok etmektedir. Yorgun, hüzünlü ve yaşlı yüz ifadesinden kurtulmanızı sağlayan göz altı dolgusu işlemi kırışıklıklarınızı da giderir. İşlem öncesi  lokal anestestezi yapılır sonrasında kapalı uçlu kanüllerle dolgu malzemesi yapılarak gözaltı bölgesinde hacim artışı sağlanır.

Gözaltı morlukları için tercih edilen diğer yöntemleri göz mezoterapisi ve göz redermalizasyon tedavisidir. Mezoterapinin içinde bulunan çeşitli solüsyon ve vitaminler deriye küçük iğneler yardımıyla uygulanır. Mezoterapi ile iyileşme etkisi; göz çevresindeki kan dolaşımını artırarak, derideki elastikiyet kaybını gidermektedir. Böylece cildin ihtiyaç duyduğu nemlenme elde edilmektedir. Göz altında tazelik, parlaklık, ışıltı, canlanma ortaya çıkmaktadır.

Göz redermalizasyon ile de, göz altının yeniden yapılandırılması, torbalanma ve morluklarda düzelme sağlanır. Bu işlem, cildin dermis denilen derin tabakasının yenilenmesine ve yapılandırılmasına yardımcı olur. Cilt altına uygulanan enjeksiyon ile yapılan bir işlemdir. Tedaviden sonra göz altı daha pürüzsüz, gergin ve parlak bir görünüme kavuşur. Ayrıca, cildin ihtiyacına göre göz peelingleri ve thulium bakımlar tercih edilmektedir. Bu bakımlar sayesinde göz çevresinde aydınlanma sağlanır.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir