Dr. Yasemin Savaş bu dönemde BBL teknolojisini öneriyor

BBL ile yapılan tedavi, gen haritasını etkiliyor

Yaz mevsiminin tüm güzelliklerini ardımızda bıraktığımız günlerdeyiz. Aynı zamanda güneşin cildimizde oluşturduğu hasarları da onarma zamanı!

Kaliteli Yaşam Kliniği Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş, bu dönemde BBL teknolojisini öneriyor. Savaş, “Cildinizi eski kalitesine yeniden kavuşturabilirsiniz. Kişinin gen haritasını etkileyen BBL, buna bağlı olarak cildi moleküler seviyede değiştiriyor. Aynı zamanda genç ciltle ilişkili olduğu bilinen yüzlerce geni aktif hale getiriyor” diyor.

Peki nedir BBL tedavisi?

Cildini yenilemek ve ona istediği ilgiyi göstermek isteyen kadınların şu sıralar sıklıkla başvurduğu bir yöntem BBL. Cildini gençleştirmek ve bunu da ameliyatsız yapmak isteyenlerin tercih ettiği BBL (Broad Band Light) özel bir ışık kaynağından oluşuyor. Bu ışık kaynağı sayesinde genetiğinizi yenileyerek cildinizin hem daha genç hem de daha parlak görünmesini sağlayabiliyorsunuz. ‘Geniş band ışık’ anlamına gelen BBL, aynı zamanda da FDA onaylı.

Sonuçları hem hekim olarak beni hem de cildini gençleştirmek isteyen hastalarımızı memnun ediyor. Çünkü düzenli BBL uygulaması, cildi yenileyip gençleştirirken, cilt yaşlanmasını da doğal yollarla uyararak geciktiriyor.

BBL,  aynaya baktığınızda kendinizi daha genç hissetmenizin yanına bir de kendinizi gerçekten öyle görmenizi sağlayacak şekilde gen yapısını yenileyen bir ışık kaynağı. Aynı zamanda kolajen birikimi ve elastikiyette artış ile ince kırışıklıklarda, pigmentasyon düzensizliklerinde, lekelerde, damarsal kaynaklı kızarıklıklarda da düzelme sağlıyor.

Cildin uzun dönemli yaşlanma belirtilerini azaltan ve yeni problemlerin oluşumlarını geciktiren ışık kaynağı ile her güne daha ışıltılı başlayacaksınız.

BBL nasıl etki eder?

Tedavide kullandığımız cihaz, cildin üst tabakalarına ışık enerjisi gönderiyor. Bu ışık enerjisi cildin katmanlarını hafif biçimde ısıtıyor. Hedeflenen bölgelerdeki cilt katmanları tarafından kademe kademe emilen bu ısı enerjisi var olan hücrelerin kolajen üretimlerini tetikleyerek, cildi daha sıkı bir görünüme kavuşturuyor. BBL, ilk uygulamada yüzünüzdeki değişimi size gösteren bir uygulama.

Hangi amaçla kullanılır?

Çevresel faktörlere açık olan yüz, dekolte bölgesi, el üzeri, boyun bölgesi gibi alanlarda;

  • Cilt sıkılaştırma işlemlerinde
  • İnce kırışıklıkları gidermede
  • Cilt tonu eşitleme işlemlerinde
  • Ciltte parlaklık ve canlılık sağlama
  • Güneş lekesi, yaşlılığa bağlı oluşan lekeler veya doğum lekelerinin tedavisinde
  • Rozasea (Kırmızı yanak) tedavisinde
  • Akne tedavisinde
  • Kılcal damar çatlağı tedavisinde

Tedaviyi kimler yaptırabilir?

Cildindeki leke, kırışıklık, rozasea, akne, kılcal damar çatlağı gibi cilt problemlerinden kurtulmak isteyen herkese BBL tedavisini öneriyoruz. Güneş ya da solaryum aracılığı ile bronzlaşmış cilde sahip kişilerin tedaviden faydalanmaları için ciltlerinin doğal rengine dönmesini beklemelerini tavsiye ediyoruz. Kalp pili, hamileler ve cilt kanseri olan kişiler için kullanılmasını önermiyoruz.

Tedavi kalıcı mıdır? Etkisi ne kadar sürer?

Cilt dokusu, çevresel tahribata uğradıkça dokudaki DNA yapısı bozulur. Bu bozulma sonucu ciltte, kırışıklıklar, yaşlanma belirtileri, lekeler gibi dejeneratif problemler meydana gelir. BBL tedavisinin temel hedefi, bozulan DNA’daki gen yapısını yenilemek.  Gen yapısının yenilenmesi,tedavinin kalıcı bir etki ile sonuçlanması anlamına geliyor.

Klinik çalışmalar sonucu, düzenli yapılan BBL tedavisinin, ciltte yer alan uzun dönemli yaşlanma belirtilerini azalttığı ve yeni problemlerin oluşumlarını geciktirdiği gözlemlenmiştir.

BBL tedavi süresince ağrı acı hissedilir mi?

Çok konforlu bir uygulama olan BBL tedavisi sırasında ağrı veya acı hissetmezsiniz. Lokal anestezi gerektirmeyen bir işlemdir.

Tedavi sonrası iyileşme süresi nedir? Nelere dikkat etmek gerekir?

Tedaviden sonra hemen iyileşme sürecine girildiğinden dolayı sosyal hayatınızı etkileyecek bir durum söz konusu değil. Planlarınızı iptal etmenize ya da ertelemenize gerek yok. Ama dikkat etmeniz gerek çok önemli bir konu var. Tedaviden sonra cildinizin direkt güneş ışınlarından veya ultraviyole ışınlarından korunması gerekiyor. Bu nedenle güneş kreminizi sürmeden dışarıya çıkmayın.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir