Lazer epilasyon ile ilgili merak edilen her şey!

Lazer epilasyonda dikkat edilmesi gereken kurallar

Yanlış yer ve kişiler taradından yapılan lazer epilasyon, vücutta istenmeyen izlere yol açabiliyor. Nişantaşı Love Beauty Center kurucusu Kaan Şahin; lazer epilasyonda dikkat edilmesi gerekenleri anlattı:

Lazer epilasyon; istenmeyen tüy ve kıllardan kurtulmak için uygulanan etkili ve kalıcı bir yöntemdir. Aşırı tüylenme; kalıtımsal, hormonal veya kullanılan çeşitli ilaçlardan kaynaklanabilmektedir. Tüylerden kurtulmak için jilet, ip, cımbız ve kimyasal tüy dökücüler ile kalıcı çözüm elde edilmemektedir.

Lazer epilasyon sanıldığı ya da gösterildiği kadar basit, herkesin, her yerin yapabileceği bir işlem değildir. Bu işlem kıl folüküllerini tahrip etmeyi hedefleyen bir tedavidir.

Hijyen en önemli konu

Lazer epilasyon uygulamasında fayda sağlamak için, hem dokuyu ve hem de cildi korumayı hedeflemek gerekir. Hormonal değişimler, kronik bazı hastalıklar, özel yaş dönemleri, cilt hassasiyetleri ancak bir uzman eşliğinde takip edilebilmektedir. Hijyen şartlarına özen göstererek tedavinin gerçekleştirilmesi de ayrıca dikkat edilmesi gereken bir konudur. Uygulanacak seans sayıları, kadın-erkek, yaş, mevcut hastalık veya hormon durumuna göre değişir.

Bilinen klasik bilgi; lazer epilasyon tedavisinin 16-17 yaş sonrası, ilk adetten 2 sene sonra uygulanmasıdır. Gelişmiş ülkelerin pek çoğunda olduğu gibi artık ülkemizde de ergenlik yaşı değişti. Ayrıca özellikle büyük kentlerde yaşayan çocuklarımız artık daha sosyal ve daha yoğunlar. Zamanları en az biz ebeveynleri kadar değerli ve farkındalıkları yüksek. Bu nedenle günümüzde uzmanlar sosyal endikasyonlar nedeni ile daha erken dönemde de tedaviye başlama kararı verebilmektedir.

Lazer epilasyon tedavisi yaz aylarında yapılabilir

Kişi bölgeyi güneş ile temas ettirmezse, yaz aylarında da lazer uygulanabilmektedir. Ayrıca gelişen teknoloji ile birlikte farklı dalga boylarında lazer cihazları sayesinde bronz tende de yazın ara vermeden tedaviye devam edilmektedir.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir