Zamanın ve yer çekiminin etkilerini tersine çeviriyor

Yüz gençleştirmede yeni dönem ‘Face Up’

Doğal bir gençleşme yöntemi olan Face Up, cildin ve kasların çalıştırılması sayesinde yer çekimine karşı koyuyor. Yüz ve gıdı bölgesindeki sarkmaların toparlanmasını; lifting ve gençleşme etkisinin elde edilmesini; cildin yeniden güzelleşmesini sağlıyor.

Face Up; Bodytera’nın kurucusu, fizyoterapist Melda Ertürk tarafından geliştirildi. Yüz asimetrileri, yüz felci gibi durumları iyileştirmeye yönelik fizyoterapi uygulamaları sırasında; yüz kaslarını çok detaylı analiz ederek çalışması ve yurtdışında aldığı bazı eğitimlerle, bu alandaki bilgilerini pekiştirdi. İlk seansta etkisini gösteren Face Up, manuel teknikler ve 3’lü dalgalar sayesinde derinin en alt tabakasına kadar inerek; zamanla etkisini kaybeden kolajeni ve yüz kaslarını harekete geçiriyor. Yüzde ideal bir lifting ve dolgunluk etkisi yaratıyor.

Ertürk, uygulama hakkında şu bilgileri verdi:

Birçok bakım kremi ve serum kullanıyoruz ancak tüm bunlar yer çekimi kanununa karşı gelmeye yetmiyor. Face Up ile doğal bir şekilde yüzünüzü geliştirmeniz; genç ve diri tutmanız mümkün. Özellikle iğne korkusu ile botokstan uzak durmayı tercih edenlerdenseniz, Face Up iğnesiz ve kimyasal olmadan, daha sıkı ve genç bir cilde kavuşmanızı sağlıyor.

Kişiye özel yüz analizi

İşlem birçok etaptan oluşuyor ve ilk olarak Face Up fizyoterapistinin kişiye özel yüz analizi yapması ile başlıyor. Kişinin yüzündeki ihtiyacına; aktive edilmesi ve rahatlatılması gereken kaslara yönelik uygulanıyor. Fizyoterapistin elleri ile kasları sıkıştırması, derin gevşetmeler ve manipülasyonlar yapması ile devam ediyor. Özel Face Up topları, tamamen doğal içeriklerden formüle edilen Face Up yağı, elektroterapi 3’lü dalgalar ve özel roller ile etapları ilerleyen işlem; yüzdeki kaslarda rahatlama sağlıyor.

Kişiye özgü kasların çalıştırılması ve elle uygulanan farklı etaplar sayesinde; yüz, boyun ve gıdı bölgesinde UP etkisi yani lifting, dolgunluk, sıkılık, gençlik, tazelik etkisi yaratıyor. Face Up fizyoterapistleri tarafından, kişiye özel yapılması önem taşıyor çünkü kasların kuvvetlendirilmesi sırasında yüzdeki doğru kasların, doğru şekilde çalıştırılması gerekiyor.

Face Up neler yapıyor?

 • Yüz kaslarını çalıştırıyor
 • Cilde elastikiyetini geri kazandırıyor
 • Lenfatik drenajı başlatıyor
 • Dolaşımı iyileştiriyor
 • Kolajen üretimini artırıyor
 • Yüzdekileri lekelere iyi geliyor
 • Renk eşitsizliğini ortadan kaldırıyor, cildin sağlıklı bir ışıltıya, renge kavuşmasını sağlıyor
 • Gıdı sarkmasını yok ediyor

Elektroterapi bazlı Face Up, seans sırasında yapılan masaj etkisiyle de rahatlama sağlıyor. 15 seans sonunda maksimum UP etkisini sağlıyor. Takip eden dönemlerde yapılan, ayda 1-2 seans ile yüz kasları kalıcı olarak korunuyor.

 • Face Up uygulaması elektroterapi bazlı bir uygulama olduğu için hamilelere, epilepsi hastalarına ve kalp pili olanlara önerilmiyor.
 • Tek seans 1 saat sürüyor.
 • Face Up birkaç aşamadan oluşuyor. Cildi ve kasları harekete geçirmek için özel Face Up yağı sürülerek; parmak uçları ve parmak eklemleriyle yüze manuel Face Up teknikleri uygulanıyor. masaj yapılıyor. Sonra daha yoğun ve hızlı bir sıkılaştırma, yoğurma, çekme ve cilde baskı gerçekleştiriliyor. Bu sayede yüz kaslarında var olan spazmlar, kilitlenmeler ve düğümler de açılıyor, rahatlatılıyor. Ardından şekillendirme etabına geçiliyor ve yine el masajı ile bu sefer yüz hatlarının vurgulanmasına odaklanıyor. Bu da kişiye özel yapılıyor; örneğin, elmacık kemiklerinin altına yapılan uygulama ile anında hatların dolgun ve daha gergin görünmesi sağlanıyor. Ardından aletle yapılan kısım başlıyor. Araç türleri, ihtiyaca göre değişiyor. Yüzü germek için mini Face Up topu, kişiye özel yüz egzersizleri, kolajen ve ince çizgileri düzleştirmek için altın bir dermaroller, sıkılaştırmak için elektriksel bir kas stimülatörü (EMS) kullanılıyor. Tüm bunlardan sonra yüz aşağı bakacak şekilde tutularak, soğuma kısmında çelik roller ile işlem tamamlanıyor.

Seans ücreti: 600 TL

 
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir