Zorlu Çocuk Tiyatrosu deprem bölgesinde çocukları güldürdü

‘Lunapark Gezegeni’ oyunu ile sahne aldı

2003 yılından bu yana 2.100’e yakın sahneleme ile Türkiye’nin dört bir yanında 1 milyona yakın çocuğu tiyatroyla buluşturan Zorlu Çocuk Tiyatrosu, Çocuk Haftası’nda çocuklar için deprem bölgesindeydi. 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği bölgeye giden Zorlu Çocuk Tiyatrosu ‘Lunapark Gezegeni’ oyunu ile bölgedeki çocukların yüzünü güldürdü.

Zorlu Çocuk Tiyatrosu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında turneye çıkıtı. Turnenin ilk durağı Hatay oldu.

Lunapark Gezegeni oyunu ile çocuklara keyifli anlar yaşatan Zorlu Çocuk Tiyatrosu 23 Nisan’da Hatay Samandağ’da iki kere sahnelendi. 24 Nisan’dan Hatay Kocaeli Çadır Kent ve Hatay Atakaş Stadyumu’nda çocuklarla buluştu.

Oyun, depremden etkilenen çocukların içinde bulundukları psikolojik durum ve umutsuzluk döneminde çocuklar üzerinde pozitifi bir etki uyandırıp yeniden hayaller kurmalarına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Turne 25 Nisan’da Kahramanmaraş Fuar Merkezi Çadır Kent ve Vali Saim Çopar Çadır Kentte devam etti. Turnenin son durağı ise Adıyaman oldu.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir