‘Çocukların Festivali’ depremzede çocuklar için kapılarını aralıyor

Depremzede çocuklar mutlu olacak!

Türkiye’nin en büyük çocuk festivali ‘Çocukların Festivali’ bu sene beşinci kez gerçekleşiyor. 5-6-7 Mayıs tarihlerinde Zorlu PSM ev sahipliğinde İstanbul ve deprem bölgesindeki çocuklar için kapılarını aralıyor.

Sanatın her dalına dokunan festivalde ‘içi içine sığmayan’ çocuklar için konser, tiyatro, sanat atölyeleri başta olmak üzere 50’den fazla etkinlik var. Meet and Greet karakterlerinin eğlenceli danslarıyla çocukları karşılayacağı festivalde; kortej, akrobasi gösterileri, etkileyici şovlar, orkestra dinletileri, graffiti, dans deneyimi, fotoğraf alanları, Sihirbaz Okulu, Warner Bros’un çok sevilen kahramanları yer alıyor.

Sanatçılar çocuklarla buluşacak

Festival her sene olduğu gibi bu sene de birbirinden önemli sanatçılarla çocukları atölyelerde bir araya getirecek. Resim tutkunu çocuklar Yiğit Yazıcı ve Mehmet Sinan Kuran’la birlikte hayallerini çizecek. Dans Fabrika ve Ömer Yeşilbaş’la birlikte duygularını dansla anlatacak. Seramik mezunu oyuncu Yağmur Tanrısevsin de festivalde depremzede çocuklar yararına seramik atölyesi düzenleyecek.

Gelirle oyun parkları inşa edilecek

Festival, 0-13 yaş arası çocukları ve ebeveynlerini sanat, bilim ve eğlenceyle buluşturacak. Festivalin direktörü ve Zest Projects Kurucusu Tomru Dereköylü, ‘’İstanbul’da 19 bin 200 çocuk var. İstanbul Valiliği koordinasyonuyla festivalin ilk günü sadece depremzede çocuklarımızı ve ailelerini ağırlayacağız. 6-7 Mayıs tarihlerinde bilet satışından elde edilen gelirle deprem bölgesinde oyun parkları inşa edeceğiz. Aynı zamanda yine gelirimizin bir bölümünü Tohum Otizm Vakfı’yla paylaşacağız’’ dedi.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir