Issey Mıyake’den doğaya yeni bir övgü: Fusıon d’Issey

Hem sıcak hem soğuk bir erkeksilik

Toprağın hudutsuz bir yaşam kaynağı olmasıyla başladı her şey. Derinlik, enerji ve elementlerin gücü. Ardından heybetli volkanlar ucu bucağı görünmeyen tabiatın enginliğinde yükseldi ve toprağın kalbinden yaşama dair yeni kaynaklar fışkırdı. Toprağın bu yeni zenginliğinden, doğanın değişmez mucizesi olan bitkiler filizlendi.

Doğanın yaratıcı gücüne ve elementlerin sonsuz kudretine coşku ve saygı. Yeni macera ve keşif diyarlarına götüren bir patlama.

Issey Miyake’nin yeni kokusu bu doğa ve fizik fenomenlerine bir övgü. Fusion d’Issey bu fenomenlerin yeni cevheri.

Güçlü, enerjik ve ateşli doğa bir kez daha şiddetle gün yüzüne çıkıyor. Erimiş lavlar volkandan ihtişamla dökülüyor. Fusion d’Issey bu enerji patlamasını cesur ve detaylı bir kompozisyona dönüştürüyor ve yaratıcı, volkana özgü doğayı ayakları üzerine kaldırıyor. Ayrıcalıklı bir koku için derinlik, heyecan ve güç.

Maddeye övgü 

Dikey şişe tüm şıklığıyla yükseliyor. Taşlanmış lacivert cam, kobalt ile yeşille renklendirilmiş mavi siyah arasında duruyor. Karnında gömülü capcanlı ışık tanecikleri var. Cam kayayı andıran parlak siyah kapağı bir mücevher gibi titizlikle yontulmuş. Kutu aynı mavi ve siyah renk temasını yansıtıyor. Bu tema lavın portakal rengiyle ve kalın harflerle yazılmış Fusion d’Issey ile vurgu yapıyor. Doğadan esinlenen bir yaratımın insan ruhundan ve insan elinden çıkmış güzelliği.

Tezata övgü

Parfüm Ustası Nathalie Lorson, erkekler için bir fougère olan Fusion d’Issey’i solar ve mineral notalarla besteledi. Bir erkeksi klasiğin baştan yaratımı. Isıtan baharatların soğuk-sıcak tezatı ile oyun.

Limonun ışıltılı parlaklığı hindistan cevizi suyunun sütü andıran tatlılığı ile eşleşiyor ve kalıcı solar bir koku ile cool yönü ortaya çıkarıyor. Mineral ile tanışmak ve ambroksun köşesizliğini keşfetmek için ise volkanın kalbine dalmak gerekiyor. Taze biberiye, sardunya ve kakulenin (hem serin hem de alevli) ruha hitap eden fısıltısı etrafı koku izleri ile donatıyor. Füzyon yaklaşımının altında paçulinin sıcak, volkanik odunsu özelliği yatıyor. Nathalie Lorson’a göre Fusion d’Issey ‘akkor bir nitelik’ sergiliyor.

Taş eriyiğinin özünü ifade eden sıcak ve soğuk bir erkeksilik. Enerji ve canlılıkla daha çok filizlenen Fusion d’Issey meydan okuyan maceraların kokusu.

Doğanın içinde kayboluş ve elementlerin yaşamsallığını keşfediş. Fusion d’Issey filmi yaşamın, yaratımın bu çeşitli kaynaklarını yüceltiyor. Bir volkanik taş, bir flaş, bir güç, bir enerji patlaması tüm yaşam formlarını öne çıkarıyor. Doğa sayısız yüze sahip gücünü bütünüyle dile geliyor; tam bir dalış. Ve insan bu uçsuz bucaksız alanlara girdiğinde Fusion d’Issey mavi şişesi ve lav renkli harfleriyle yükseliyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir